בית עם גינה צמודה הוא לא רק אחד הנדבכים המרכזיים של "החלום האמריקאי" אלא מככב גם בחלומות של ישראלים רבים, ובעצם לא רק מככב בחלומות אלא גם הפך למציאות החיים של לא מעט ישראלים. המגורים בבית עם גינה מספקים נחת רבה, אבל אם אתם רוצים לגרום לילדים שלכם להעריץ אתכם וליהנות גם בעצמכם משפע רגעי נחת ונירוונה אמיתית כדאי לצרף לגינה גם נדנדה.

מקצב מהפנט

ההתנדנדות הינה חוויה שאין דומה לה ולא בכדי ילדים רבים מתמכרים אליה ומסרבים לרדת מהנדנדה (בעיה כשמדובר בנדנדה בגן שעשועים ציבורי, יתרון כשמדובר בנדנדה ביתית…). גם מבוגרים שמגלים את הקסם שטמון בנענוע הגוף במקצב אחיד, מרגיע ומהפנט מדווחים על חוויה שכדאי לחזור עליה לעתים קרובות ככל האפשר – וכשמוסיפים נדנדה לגינה ביתית אפשר גם אפשר.

קודם כל בטיחות

המרכיב החשוב ביותר ברכישת נדנדה לגינה הוא הבטיחות – שהרי אם הנדנדה תקרוס בזמן שמישהו מתנדנד עליה או תשתחרר מהכבלים שמעגנים אותה ותעוף אף רגע קודם של נחת לא שווה את הכאב והמצוקה שעלולים להיגרם בשל תאונה שכזו.

בהתאם חובה לרכוש אך ורק נדנדות בעלות תו תקן של מכון התקנים, וכן להקפיד כי התקנת הנדנדה תתבצע עפ"י הנהלים ובאופן מקצועי (אל תהססו לבקש חוות דעת של לקוחות קודמים כדי לשמוע מהם איך הותקנה הנדנדה אצלם בגינה).

עוד המלצה בהקשר זה היא לבחון היטב מה כוללת האחריות ומה לא, ומהו פרק הזמן הניתן עבור כל סעיף במסגרת האחריות.

עץ, ברזל או אלומיניום?

לאחר שסיננתם מרשימת האפשרויות את הנדנדות שאין להן תו תקן, תוכלו למקד את הבחירה באחד משלושת חומרי הגלם הנפוצים ביותר עבור נדנדות: עץ, ברזל או אלומיניום.

נדנדות ברזל הן נדירות יחסית. אמנם מדובר בדגמים חזקים מאוד ומסיביים במיוחד, ויש מי שאוהב מאוד את הנוכחות המרשימה של הברזל, אולם במקביל מדובר גם בנדנדה מסורבלת משהו, יקרה למדי ושלא תמיד מצליחה להשתלב בצורה מוצלחת בגינה ובפרט לא כשמדובר בגינה עדינה מטבעה.

נדנדות אלומיניום נהנות מחוזק וחוסן אף כי הן עצמן קלות יחסית, ומשדרות ניקיון ועדכניות. יש הרואים במראה האלומיניומי הבוהק ניכור, אולם ניתן להתגבר על מכשלה זו באמצעות למשל ריפוד בצבעים חמימים ונעימים או באמצעות אלמנטים אחרים בגינה שיקרינו אינטימיות ונועם.

נדנדת עץ לגינה היא הבחירה הטבעית, שהרי מדובר במרחב שכולו ירוק וחיבור לטבע ואין ספק שכשהנדנדה עשויה אף היא מעץ ההרמוניה עם שאר המרכיבים היא הטובה ביותר האפשרית. כדאי לזכור שעץ הוא חומר חי ועל כן הוא עלול לסבול מבלאי – הפיתרון הוא כמובן תחזוקה נאותה ובפרט שימון העץ בתדירות המומלצת עבור סוג העץ הספציפי וצביעתו גם כן התאם להנחיות היצרן של הנדנדה. העצים העיקריים המשמשים לבניית נדנדה לגינה הם אורן פיני, איפאה, אלון וצפצפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *