להיתקע עם הרכב, זה דבר לא נעים בכלל! כול סדר היום משתנה, החום או הקור שבצד הכביש מייאשים והסיכון של עצירת מכונית בצד הדרך – גדול. במידה ונתקעתם עם הרכב באזור השפלה, ואין זה משנה מאיזו סיבה: חשוב שתדעו לאן לפנות. 

מי שנתקע עם רכבו יודע כי הלחץ גדול: צריך להגיע ליעד במהירות, כעת יש להזמין גרר ובכלל ההוצאה הצפויה אודות תיקון המכונית – אינה זורקת זריקה של עידוד. במקרים כאלה חשוב לדעת כיצד פועלים. אז איך עושים זאת באמת? הנה כמה צעדים: 

>שווה לבדוק מצברים בנס ציונה והסביבה

עצירה בטוחה כמה שיותר רחוק מן הכביש

בתחילה ועוד לפני שאתם בוחרים גרר או איש מקצוע שיגיע ויחלץ אתכם מן המצב, רצוי לעצור בצד הכביש כמה שיותר רחוק ממנו לשים אפוד זוהר ומשולש ממוקם כעשר מטרים לפני הרכב – כך שאפשר יהיה להתריע נהגים אחרים. כעת אפשר לנסות להבין מה התרחש במכונית. 

אבחון התקלה

נסו לאבחן את התקלה ולהבין האם מדובר בהתחממות של הרכב, מים שחסרים במנוע, בעיית חשמל או שהמצבר שבק חיים (במידה וכן בדקו מצברים ברחובות). במקרה של בעיה במצבר, רצוי לבדוק אם המצבר נגבר על ידי ניסיונות הנעה. במידה והסוויץ' משמיע תקתוקים או שאין חשמל ברכב – ייתכן כי המצבר נגמר. במקרים כאלה יש להתקשר למומחים בהתקנת מצבעים אשר יגיעו עד למקום בו נתקעתם כדי להחליף עבורכם את המצבר.

גרירה אל המוסך

במידה ומדובר בבעיה שלא ניתן לפתור על אם הדרך, יש ליצור קשר עם חברת הביטוח ולהזמין גרר. מרבית הביטוחים כוללים גרירה בעת הצורך, לכן יש להמתין לגרר של חברת הביטוח ולהימנע מהוצאות כבודת. נהג משאית הגרר, ישאל אתכם לאן יש לגרור את הרכב, בזמן שיש לבחור מוסך מתאים אליו אפשר להגיע. 

שמירה על הבריאות

חשוב כי בכול זמן המתנה תשתו מים קרים, תחנו רחוק מן הכביש ותנסו לשבת בצל. במידה ואתם מתקשים לתפעל את הבעיה, או שמישהו לוקה במכת חום או התייבשות יש לקרוא מיד לכוחות ההצלה ולהיעזר ברשויות המקומיות. בכך תתמודדו נכון. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *