בעלי עסקים חדשים רבים נופלים בפח וסוגרים את עסקיהם מספר חודשים לאחר שהם פותחים אותם. מדובר בטעות החוזרת על עצמה פעם אחר פעם וטעות של רבים וטובים שהיו יכולים להיות להם עסקים מצוינים. מדוע הטעות הזאת חוזרת ומדוע עסקים כה רבים סוגרים את שעריהם כל כך מהר לאחר שהם פתחו אותה? מדוע עסקים אחרים וותיקים יותר לא מצליחים לצמוח כפי שהיו רוצים? מדוע כלל הדברים הללו מתרחשים? התשובה היא חוסר תכנון. בכדי להצליח בעולם העסקים אנחנו חייבים להבטיח כי התכנון שלנו יהיה ברמה הגבוהה ביותר. בכדי לתכנן נכון את העסק שלנו אנחנו זקוקים לתוכנית עסקית. תוכנית עסקית תבטיח את איכות העסק שלנו ותבנה אותו לשנים הבאות וכך לא נצטרך לסגור את העסק לאחר מספר חודשים מכיוון שנדע בדיוק מה יהיו הרווחים וההפסדים שלנו.

מה חשוב שיהיה בתוכנית עסקית?

תוכנית עסקית טובה תפרט לפי אבני דרך את השלבים השונים בחיי העסק שלנו. חשוב מאוד שהתוכנית העסקית תהיה מדידה בכדי שנוכל לדעת האם אנו עומדים בה. אסור להשתמש במילים אמורפיות אלה להשתמש באבני דרך מדידים הכוללים מספרים ותחזיות לרווח והוצאות. ככל שנעמוד יותר על הדברים הללו כך התוכנית העסקית שלנו תהיה ברמה יותר גבוהה ואנו נהיה יותר מרוצים ממנה. אסור בתכלית האיסור לזלזל בתוכנית העסקית מכיוון שיש לה חשיבות עצומה להצלחת העסק שלנו לאחר הקמתו או אם זה עסק ותיק. התוכנית העסקית צריכה להיות צופה פני עתיד ולתאר את המהלכים העסקיים שלנו כמה שנים קדימה, אך היא גם צריכה לפרט מה יקרה בחודשים הקרובים מרגע כתיבתה. על כן התוכנית העסקית צריכה להיות מאוד מקיפה, מפורטת ורחבה.

כיצד נדאג כי התוכנית העסקית שלנו תהיה ברמה הגבוהה ביותר?

כפי שכבר הבנתם בטח תוכנית עסקית זה משהו שממש לא פשוט לעשות ויש צורך לבצע אותו ברמה הגבוהה ביותר. בכדי לעשות תוכנית עסקית איכותית וכמה שיותר טובה אנחנו צריכים לחשוב אולי לשכור חברה חיצונית או יועץ חיצוני שיעזור לנו לבצע את התוכנית העסקית. חברה חיצונית תביא אל השולחן את הניסיון העשיר שלה בתכניות עסקיות והיא תוכל לעזור לנו לעלות על דרך המלך בעזרת תוכנית עסקית חכמה. חברה חיצונית יכולה להוות את ההבדל בין תוכנית ירודה לבין תוכנית איכותית שמעלה בכמה דרגות את העסק שלנו ואת זאת יש לזכור ולעשות הכול בכדי לקבל את התוכנית העסקית הטובה ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *