בלא מעט מבנים, בין אם מדובר במבני ציבור או מבנים אחרים, אנחנו יכולים לראות היום ספרינקלרים מותקנים על גבי התקרה. לעיתים הם מותקנים בצורה מאוד בולטת ולעיתים בצורה פחות מובלטת, מתוך כוונה שיוכלו להשתלב עם העיצוב של המקום בצורה נעימה.

ספרינקלרים הם כלי מאוד אפקטיבי אשר ניתן להשתמש בו כאשר פורצת שריפה או אפילו דליקה קטנה במקום. מה שקורה הוא, ישנו גלאי אשר ברגע שהוא מאתר התפרצות של עשן הספרילנקר מתחיל לעבוד, ולטפף מים ברמות שונות מתוך כוונה לכבות את השריפה. בצורה כזו אפשר להתמודד עם השריפה, לפחות בשלב ראשוני, עד שיגיע כוח כיבוי אש שיבצע את המשך העבודה וידאג לכבות את השריפה לגמרי.

ספרינקלרים

כאשר רוצים להתקין ספרינקלרים במקום מסוים, צריך לקחת בחשבון כמה וכמה דברים. ראשית, כיצד בנויה התקרה והאם ניתן לתקן את הספרילנקרים בצורה טובה ובטוחה. מאחר ואלה אמורים להיות מחוברים לצינורות, אז צריך לקחת בחשבון שאם מדובר בתקרה רגילה, ייתכן מאוד שיהיה צורך להתקין את הצינורות גם על גבי התקרה. אם מדובר בתקרת גבס או תקרה קלה אחרת, אז אנחנו יכולים להתקין את הצינורות בתוך התקרה כשהברזים יוצאים מתוכם.

שנית, צריך לבדוק איפה מתקינים את הספרילנקרים וכיצד עושים זאת על מנת שהם יוכלו לשרת אותנו בצורה מועילה ואפקטיבית, ומצד שני, שהם לא יפגעו בעיצוב של המקום.

שלישית, חשוב לוודא שהספרינקלרים עובדים כמו שצריך, לכן חשוב לעשות להם בדיקות מקיפות מעת לעת, לבחון את כל האמצעים והכלים, לראות שהמערכת יכולה לשרת אותנו בכל מצב ובכל הזדמנות. מן הסתם, זה עלול להיות בעייתי, מאחר ואם נפתח אותה אז היא עלולה לגרום להרס של ציוד וחפצים, לכן מוטב שנפתח את הברזים בנקודה מסוימת ונראה אם הם עובדים בצורה תקינה.

חשוב לומר, יש מערכות שעלולות להוביל חומרים לא בריאים בהכרח, לכן מוטב לבדוק מה בדיוק המערכת כוללת ואילו חומרים היא מכילה ומובילה תוך כדי תהליך העבודה. בצורה כזו, אנחנו נוכל להרגיש הרבה יותר בטוחים כשנרצה להשתמש בה בעת הצורך אם פורצת שריפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *