המדרונות המושלגים, הרוח הצוננת ותחושת האדרנלין הם מקצת הדברים אשר מושכים אנשים רבים בשנים האחרונות לעסוק בספורט הסקי. הענף הייחודי הזה, שהחובבים שלו טסים במיוחד לאזורים מושלגים כדי לעסוק בו, דורש לא רק קואורדינציה ואהבה לספורט, אלא גם לא מעט ציוד מיוחד שחייבים לרכוש כדי לעסוק בו. מכף רגל ועד ראש, ציוד סקי הוא חיוני כדי לשמור על גופכם במהלך הגלישה במדרונות, כשהנעליים לרגליכם צריכות להיבחר בקפידה ותוך שימת לב לפרטים מסוימים.

בחירת נעלי סקי – כיצד תעשו זאת?

הרגליים הן האיבר הפעיל ביותר במהלך גלישת סקי, כשהן מכוונות את יתר הגוף ונוטלות על עצמן את כל עומס המשקל שלו. בשל כך, חשוב שתעשו את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם כדי שתיהנו במדרונות וגם תשמרו על גופכם:

  1. מבנה כף הרגל – הרגל של כל אחת מאתנו היא ייחודית, ויש להתאים לה נעלי סקי בהתאם למבנה שלה. ישנם אנשים עם עצם בולטת בצד, כאלו עם קשת גבוהה, אצבעות ארוכות ועוד כשלכל אחד ניתן להתאים נעלי סקי מיוחדות בדיוק עבורו. עבור כל סוג של כף רגל תוכלו לרכוש נעלי סקי כך שיורידו את הלחץ מאזורים רגישים, יגביהו את כפות הרגליים במידת הצורך וזאת הודות לחומרים ייחודיים שמרכיבים אותן והופכים אותן לגמישות.
  2. זווית נעלי סקי – זווית של נעלי סקי נמדדת בין הנעליים ובין ניצבי המגלש, וככל שהיא גבוהה יותר – כך מהירות הגלישה עולה. פירוש הדבר הוא שגולשים מתחילים צריכים לבחור נעלי סקי עם זוועת נמוכה יחסית שמתאימה לגלישה במהירויות נמוכות, בעוד שגולשים מנוסים יעדיפו נעלי סקי עם זווית גדולה שתאפשר להם לגמוע מרחקים במהרה.
  3. קשיחות נעלי סקי – נעלי סקי שהן קשיחות מאפשרות תגובה מהירה יותר לתנועות הגוף, ולכן הן מתאימות לגולשים במהירויות גבוהות שזקוקים ליכולת תגובה זריזה. לעומתם, גולשים במהירויות נמוכות יצטרכו נעלי סקי בדרגת קשיחות נמוכה יחסית מפני שהם גולשים במהירויות שאינן גבוהות ולכן לא צריכים נעל קשיחה.
  4. הרכב הנעל – נעלי סקי מורכבות מארבעה חלקים מרכזיים: סוליה, גוף הנעל, נעל פנימית ואבזמים. לאלו מכם שמתכננים לגלוש בפעם בראשונה, תצטרכו סוליה גמישה, אבזמים שניתן לקשור בצורה שאינה חזקה גוף שאינו קשיח ונעל פנימית רכה יחסית שיאפשרו לכם להסתגל לתנאי השטח ולגלוש בחופשיות במדרונות. בעלי הניסיון בגלישת סקי צריכים נעליים עם הרכב הרבה יותר חזק וקשירה הדוקה של האבזמים, שתאפשר להם לנעול את הנעליים על רגליהם בצוקה הדוקה ותמנע התרופפות שלהם במהלך הגלישה במהירויות גבוהות.

הרגליים שלנו צריכות אחיזה איתנה בעת גלישת סקי כיוון שהן תומכות בגופנו ומכוונות אותו במדרון. בחירת נעלי סקי נכונה יכולה לשנות את חווית הגלישה שלכם מן הקצה אל הקצה, ובכך לאפשר לכם ליהנות מהגלישה ומחופשת הסקי שלכם על הצד הטוב ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *