עבירה של הטרדה מינית הינה עבירה פלילית חמורה. העבירה מתייחסת למקרים של פגיעה בפרט על רקע הערות או הצעות בעלות אופי מיני, התייחסויות מיניות ואף התנכלות למתלונן או המתלוננת על רקע התלונה או תביעה שהגיש/ה.

העבירה הפלילית הנ"ל שינתה את פניה בעשור האחרון. עבירה של הטרדה מינית יכולה להתפרש בצורות רבות ושונות. גם מחמאה לכאורה, אשר המתייחסת למראה חיצוני ויש בה מן הרמיזה המינית נחשבת כהטרדה מינית, פלירטוטים הכוללים הערות הצעות מיניות חוזרות ונשנות וגם מבטים עורגים שאינם רצויים יחשבו כעבירה קבילה במידה ומוגשת תלונה.

ההתמודדות בחקירה משטרתית – חובה לדרוש היוועצות עם עורך דין פלילי

law-1063249__3401במקרה והוגשה נגדכם תלונה, וזומנתם לחקירה במשטרה בעקבות אותה התלונה, עליכם לדרוש להיוועץ עם עו"ד פלילי ולא להוסיף על כך מילה עד שתיפגשו עם עורך הדין שלכם.

חשוב מאוד שתבינו, הוגשה נגדכם תלונה על עבירה פלילית חמורה, וישנה חשיבות רבה בבחירת המילים אותן תגידו במהלך החקירה המשטרתית כאשר תמסרו  את גרסתכם לשוטרים.

גרסה זו שתמסרו במהלך החקירה נקראת  גרסה ראשונית והיא מהותית וחשובה ביותר. גרסה זו תשמש בעדכם או נגדכם לאורך כל ההליך המשפטי. אם כן ישנה חשיבות רבה לכך שעורך דין פלילי יסייע לכם ויכוון אתכם כיצד לדבר ומה לומר לפני שתמסרו את גרסתכם הראשונית.

עורך הדין הפלילי ידרוש עימות עם המתלונן או המתלוננת

אם הנכם בטוחים לחלוטין בצדקתכם ועורך הדין הפלילי המלווה אתכם , סבור כי אכן הצדק עמכם, תהיו סמוכים ובטוחים שהוא יתעקש על התעמתות בין המתלונן או המתלוננת לבינכם. מרבית העבירות של הטרדות מיניות ומעשים מגונים נשענים על דברי המתלונן או המתלוננת כנגד דברי החשודים בעבירה. האופן בו שני הצדדים יגיבו לבקשה לעימות יכולה בהחלט להסגיר עד כמה אמינה גרסת המתלונן או המתלוננת כנגד גרסת הנאשמים.

בכל מקרה של חשד במעורבות כלשהיא או בביצוע בעבירה פלילית שכזו, ישנו הכרח להיעזר בייעוץ משפטי מקצועי. עורך הדין הפלילי יפעל על מנת להקטין את כובד הראיות ולהוביל את ההליך המשפטי לטובתכם. עבודתו יכולה להוות את הפקטור המכריע בין הרשעתכם לבין זיכויכם.

עורך הדין הפלילי שייצג אתכם, ינסה ככל יכולתו למזער את הסיכויים שיוגש נגדכם כתב אישום כבר בתחילת ההליך המשפטי, ובמקרים מסוימים הוא אפילו יכול לגרום לביטול כל ההליך הפלילי נגדכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *