הדרכת בטיחות לשימוש במלגזה

מלגזה אולי נראית לחלק מאתנו כמו כלי ידידותי וקל לתפעול. הוא מסייע ומאפשר לבצע מגוון פעולות בקלות רבה. אבל למען האמת הכלי הזה הינו כלי בעל עוצמה שצריך לדעת מה ואיך לעשות אתו. כי אם אנו רוצים להפיק ממנו תועלת ויחד עם זאת לשמור על בטיחות – צריך להכיר אותו היטב. אך הרבה מעבר לכך – תפעול מלגזה הוא עניין מקצועי לכל דבר ועניין. וכשם שלא כל אחד יכול לעלות על כלי רכב ולהתחיל לנהוג, כשם שלא כל נהג יכול לעלות על משאית ולהוביל אותה כרכב כבד ללא רישיון מתאים – כך בדיוק באשר למלגזה. כדי להפעיל מלגזה צריך להחזיק רשיון רלוונטי בתוקף.

 

הדרכת בטיחות למפעיל מלגזה

מלגזה הינה כלי ייעודי אשר מאפשר לתפעל מתחמים שונים, ולשנע סחורה כבדה ממקום למקום בקלות יחסית. בבתי עסק רבים כמו גם במפעלים עושים שימוש נרחב בכלי הזה, והוא עונה על הצורך ופותר את בעיות השינוע בהצלחה רבה. אם כי מדובר על כלי שעלול גם להיות מסוכן. וזה כולל סיכון למפעיל המלגזה לצד סיכונים לסובבים אותו. זו הסיבה לכך שאי אפשר להפקיד את התפקיד הזה בידיו של כל אחד שמעונין בכך. אלא חובה להבטיח כי המלגזה נמצאת בידיים מתאימות. רק מי שיש לו רשיון בתוקף יוכל להפעיל מלגזה.

 

רישיון ורענון שנתי

מפעיל מלגזה צריך להחזיק ברשותו רישיון רלוונטי להפעלת הכלי הזה. כדי לקבל את הרישיון יש לקחת קורס ייעודי בו לומדים על הכלי, על כללי הזהירות ועל הדרך להפעיל אותו תוך שמירה על כללי הזהירות. מלבד זאת על המפעיל לעבור קורס רענון והדרכת בטיחות אחת לתקופה בהתאם לנהלים. וזאת כדי לוודא כי הוא מכיר את הכללים ונוהג על פיהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *