אין ספק כי ישראל התקדמה רבות בתחום הבטיחות במפעלים. ועל אף זאת אין ספק גם כי על ישראל לעשות עוד צעדים רבים בתחום זה. אחד הדברים החשובים ביותר בנושא הבטיחות הוא נושא הממונה על הבטיחות. ממונה על הבטיחות מרכז את כול נושא הבטיחות במפעל והוא מקבל אחריות על נושא זה. הממונה על הבטיחות יכול לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר ולדאוג כי הבטיחות במפעל שלנו תהיה גבוהה. הממונה צריך להיות היועץ של המפעל לענייני בטיחות והחוק מחייב שהוא יהיה במפעל מעל 50 איש. על הממונה להיות אחראי על כל נושא הבטיחות במפעל, לדאוג לאתר מפגעים, לבצע הדרכות לעובדים ועוד פעולות רבות אשר יבטיחו כי המפעל עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר שיש. בכדי להיות ממונה בטיחות יש לעבור את הקורס של משרד הכלכלה וכך תוכלו להיות מוכשרים לעבודה.

בטיחות אש – החובה של ממונה הבטיחות

אחד התפקידים החשובים ביותר של ממונה הבטיחות הוא לדאוג לבטיחות אש במפעל. בטיחות אש היא חובה של הממונה ועליו לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. בין היתר על הממונה לבצע הדרכות לעובדים שבהם יוסבר כיצד יש לבצע את כיבוי האש במקרה שהיא פורצת ולא פחות חשוב מכך יוסבר כיצד ניתן להבטיח כי האש לא תפרוץ. זוהי האחריות של הממונה על הבטיחות לדאוג כי השריפה לא תקרה או שאם היא תקרה שהיא תכובה במהירות. אך בכדי שהממונה יבצע את תפקידו על מנהלי המפעל לאפשר לו לבצע את התפקיד ולתמוך בו. זוהי נקודה חשובה ביותר, אסור להפריע לממונה לבצע את תפקידו ועלינו לזכור זאת.

קיום נהלי בטיחות אש – בכדי להבטיח כי העובדים שלכם יהיו מוגנים

אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לחשוב עליהם הוא קיום נהלים של בטיחות אש במפעל. על הממונה לדאוג לכתוב את נהלי הבטיחות ולעשות זאת בצורה הטובה ביותר שיש. הנהלים הללו יבטיחו כי העובדים שלכם יהיו המוגנים ביותר. ללא נהלים ברורים הרי שהמפעל שלכם והעובדים בו חשופים לסכנות רבות ועליכם לכתוב את הנהלים בצורה הברורה והמהירה ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *