מקומות עבודה רבים מעסיקים כמות רבה של עובדים המבצעים עבודות ברמת סיכון גבוהה. קיימים אתרי עבודה כאלו שממוקמים בתוך אולמות ייצור ומבנים סגורים. לדוגמא: עובדים ליד קווי ייצור, טכנאים במעבדות, פועלים ליד מיכלי חומרים כימיקלים מסוכנים ועוד.  יש אחרים שממוקמים במקומות חיצוניים. ודוגמאות לכך הם עובדים שמטפלים בתקלות בגבהים, פועלים שנכנסים לצינורות ביוב שיש בהם סכנה לחנק מאוויר מזוהם, פועלי בניין ועוד. יועץ בטיחות בעבודה מטפל בנושאי בטיחות מגוונים אלו ואחרים.

תקנות בטיחות

כל מקום עבודה מסוכן חייב שתהיה לו תכנית בטיחות המתאימה לפעילותו. למעשה, תכניות בטיחות שונות נכתבות על ידי גופים ממשלתיים וסמך ממשלתיים העוסקים בכך. המוסד לבטיחות ולגיהות השייך למשרד העבודה קבע תקנות המוגדרות בפקודת הבטיחות ואלו מתעדכנות כל העת. הצורך של כל גוף או מוסד שמעסיק אנשים הוא ליישם אותם הלכה למעשה. יועץ בטיחות יכול לסייע רבות בהטמעת כל התקנות כדי למזער או למנוע לחלוטין תאונות שונות.

שירותים מגוונים

השירותים כוללים מספר תחומים. הראשון: הדרכות בנושאי בטיחות וגהות  כאשר המטרה היא לאפשר לעובדים לעבוד על פי נהלי עבודה מוגדרים שימנעו תאונות. תחום אחר הוא ניהול פרויקטים על בסיס קבוע או מיוחד. וכאן, ממוני הבטיחות ישגיחו על כל המערך מקרוב, יוכלו לאתר תקלות אפשריות ויתקנו אותן. השלישי הוא ייעוץ  בנושאי בטיחות כאשר המטרה העיקרית היא יצירת סביבת עבודה בטוחה. ייעוץ על בסיס קבוע יסייע למניעת מצבים מסוכנים שנובעים מרשלנות, מאי קיום נהלים, מחוסר ניקיון ומחוסר מודעות כללית לנושאי בטיחות.

צורך במניעת מצבים מסוכנים

הצורך של כל גוף לקיים מערך בטיחות חיוני מסיבות חשובות וקריטיות. נזקי בטיחות הינם קשים ועלולים לעלות בנזקים גופניים, באובדן חיי אדם ובנזקי רכוש. כל תאונה שיש בה נפגעים ורבות אחרות נחקרות והגוף אמור לספק הסברים מניחים את הדעת. לרשויות יש מערכת אכיפה שמספקת רישיונות, שעלולה לבטל רישיונות קיימים, וכן, היא מוסמכת להטיל קנסות וענישות. מומלץ לא להיכנס לפינות לא רצויות כאלו וניתן לעשות זאת בעלויות קטנות ובאמצעות שכירת שירותי יעוץ בטיחות בעבודה מאת מומחה. החיסכון בכסף ובנזקים גדול פי כמה בעת נקיטת אמצעי מניעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *