איטום גגות

איטום גגות: למה זה כל כך חשוב

אחד הנושאים החשובים ביותר בתהליכי בנייה של בית או עסק, זה איטום גגות. על פניו זה נשמע טבעי, אך יש לא מעט אנשים שאינם משקיעים בכך מספיק זמן ומחשבה, יש לא מעט אנשים שאינם תמיד מודעים לעובדה שמדובר באלמנט מאוד משמעותי בכל מה שקשור לתהליך הבנייה.

איטום גגות

הרעיון שעומד מאחורי איטום גגות, הן בשלבי הבנייה והן גם בשלבים מתקדמים יותר, אפילו כשכבר נכנסים לתוך המבנה ומתגוררים בו, הוא שהגג שלנו יכול להיות חשוף למצבים מסוימים, למשל לגשמים, ואם לא נאטום אותו, אז אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם סיטואציה לפיה הגשם ייכנס פנימה אל תוך המבנה. במקרים פחות קיצוניים, הגשם יכול לחלחל אל תוך שכבות מסוימות בגג וליצור כתמי רטיבות בתקרה.

אך לא רק עבור מקרים של גשם יש לאטום את הגג. גם עבור מקרים אחרים, למשל, לצורכי בידוד. איטום הגג יכול לעזור לנו לשמור על הטמפרטורה של החדר. אם לא נעשה זאת, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו נמצאים בתוך חדר חם מאוד שאין שום הגנה מפני הטמפרטורה החיצונית לו.

איטום גג מתבצע כאמור, במספר נקודות זמן. הוא מתבצע כאשר בונים או משפצים את המבנה, אך הוא מתבצע גם לאחר מכן, אם האיטום הראשוני נשחק ואז יש צורך לחדש אותו. על מנת לעשות אותו בצורה מקצועית ונכונה, יהיה נכון לבצע את התהליך בימי שמש, שכן בגשם יהיה הרבה פחות נוח ובטוח לעשות זאת.

צריך לומר שמדובר בתהליך לא מורכב, אך חשוב מאוד להקפיד על כל השלבים שלו, ויתרה מזו, חשוב מאוד לבחון את התהליך בזמן אמת, כלומר אחרי שמסיימים לבצע אותו יש לבחון עד כמה באמת הגג אטום ועמיד בפני גשם וכן מבודד.

מן הסתם, אם אנחנו נבחר חברה שמתמחה בעבודות איטום גגות, חברה עם ניסיון שיש לה את כל הכלים הנדרשים לבצע עבודה כזו, אנחנו יכולים להיות רגועים שהתהליך יתבצע כמו שצריך ונוכל להיות בטוחים שהגג שלנו יהיה אטום לגמרי ולמשך תקופה ארוכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *