החזר מס שבח – כל מה שצריך לדעת

 כפי שבוודאי יצא לכם לשמוע מאחרים, מס שבח קשור בצורה ישירה לתחום הנדל"ן. למעשה, מס שבח הוא מס שעלינו לשלם על כך שמכרנו דירה, והמס הזה נכנס לקופת המדינה. עם זאת, חשוב שתדעו: יש מקרים שבהם ניתן יהיה לקבל החזר מס שבח, ועל כך במאמר שלפניכם. 

 

איך מחשבים את מס השבח 

 

עוד לפני שננסה להבין מתי ואיך ניתן יהיה לקבל החזר מס שבח, חשוב להבין במה דברים אמורים. אם ניקח, לדוגמה, מישהו שקנה דירה ב1.4 מיליון ש"ח מחליט למכור אותה ב1.8 מיליון ₪, הרי שיש כאן רווח של 400 אלף ₪ מעצם המכירה. מתוך הסכום הזה צריך יהיה לשלם את מס השבח. החדשות הטובות הן שחלו לא מעט רפורמות בתחום זה. לכן בימינו ניתן לקבל פטור על כל דירה ראשונה. מה שכן, התנאי לכך הוא שאותה דירה ראשונה באמת שימש למגורים לפחות 18 חודשים לפני המכירה. 

 

לתיאום ייעוץ מס שבח >>>

למה כדאי להיעזר באנשי מקצוע מומחים לקבלת החזר מס שבח? 

 

החלטתם למכור את הדירה שלכם? הייתה לכם יותר מדירה אחת? האמת היא, שזה לא משנה מה בדיוק המצב שלכם. אם מכרתם דירה ואם כבר שילמתם את מס השבח עליה, בהחלט יכול להיות שמגיע לכם החזר. מצד שני, כפי שקורה בלא מעט מקרים אחרים, אנחנו רואים שגם במקרה של החזר מס שבח, אחרי הכול ההתנהלות כאן היא מול רשות המיסים. לכן לא מדובר על עניין פשוט, כי צריך לדעת איך עושים זאת וכיצד לא להיכנס לתהליך אינסופי. זו בדיוק הסיבה שבגללה, אם אתם יכולים לפנות לאנשי המקצוע הכי טובים שיש, רצוי שתעשו את זה, ויפה שעה אחת קודם.

צרו קשר עכשיו!