ממונה בטיחות

מהן הדרישות להיות קבלן רשום

היום ישנו יתרון משמעותי לקבלנים רשומים, היות ורוב האנשים יעדיפו להזמין שירות מקבלן רשום, מאשר משיפוצניק שאין שום אינדיקציה ליכולות שלו ולרמת המקצועיות שלו. כתוצאה מכך, קבלנים רבים בוחרים לעבור את כל התהליך של רישום בפנקס הקבלנים, היות והדבר יכול לסייע להם להגיע ללקוחות רבים יותר ולהשיג פרויקטים משתלמים יותר. למעש, מאז הרפורמה של שנת 2018, כמות הקבלנים הרשומים בפנקס הקבלנים רק הולכת וגדלה, היות והיום ניתן לרשום בפנקס גם קבלנים קטנים ובינוניים. כמו כן, כדאי לזכור כי ישנם פרויקטים רבים שאינם נגישים לקבלנים שאינם רשומים בפנקס, דבר שמעודד עוד יותר את הקבלנים השונים לעבור את התהליך. אך חשוב לזכור כי לא כל אחד יכול להירשם בפנקס, היות וישנן דרישות שונות שיש לעמוד בהן.

מהן הדרישות להיות קבלן רשום – הרשימה המלאה

קודם כל, חשוב להדגיש כי ישנן דרישות רבות שיש לעמוד בהן, על מנת לזכות האפשרות להירדם בפנקס הקבלנים. למשל, הקבלן חייב להיות בעל עבר פלילי נקי ועבר כלכלי יציב. לא ניתן למשל, להירשם בפנקס הקבלנים לאחר פשיטת רגל, אלא אם כן מדובר על תהליך של פירוק מרצון. אדם בעל עבר פלילי, חייב להמתין לפחות 3 שנים, על מנת להגיש בקשה לרשם הקבלנים. כמו כן, יש צורך להוכיח השכלה רלוונטית (כפי שמציעה מכלל הכשרה מקצועית למשל) וניסיון בתחום, כך שמהנדסים ואדריכלים יכולים להגיש בקשה לרשם הקבלנים, בתנאי שיש להם לפחות שנתיים של ניסיון בתחום. כמו כן, יש צורך לעבור בחינת בקיאות, על מנת להוכיח את השליטה בחומר. מי שעובר קורס קבלן שיפוצים מוכר, זכאי לגשת לבחינה המצומצמת, אשר מכילה כמחצית מכמות השאלות המופיעות בבחינה הרגילה. כדאי לדעת כי השאלות בבחינה נוגעות בתחומי הבטיחות, התקנים והתקנות הרלוונטיים וכדומה, כך שמומלץ בחום להתכונן היטב לבחינה.

לסיכום, הדרישות להיות קבלן רשום הינן רבות ומגוונות (קראו בהרחבה בנושא קבלן רשום דרישות), אך מי שעומד בכל הדרישות ועובר את המבחנים הרלוונטיים, יכול להזניק את הקריירה שלו לגבהים חדשים. באמצעות רישום בפנקס הקבלנים, ניתן ליהנות ממגוון רחב ומשתלם יותר של עבודות, אשר אינן זמינות כלל לקבלנים שאינם רשומים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *