בעידן זה בו אנו חיים ומוקפים בסביבה שפולטת קרינה ממקורות רבים, אנו נאלצים גם להגן על עצמינו מפניה. קרינה שהיא נטולת יונים חשמליים, מגיעה ישירות ממתקני חשמל, מתדרי רדיו, מטלפונים ניידים, רשת סלולארית, לווייני טלוויזיה ועוד, עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך ויש שיטענו כי טרם גילנו את גודלו של הנזק. השאלה שנשאלת היא מה עלינו לעשות כדי למדוד את מדד הקרינה שיש בסביבה הפרטית שלנו בבית שלנו, ומי האדם המהימן שיכול לבצע את הבדיקה הזו?

בדיקת קרינה

בדיקת קרינה בבית תערך על ידי אדם מקצועי שזה תפקידו ומומחיותו לאתר את הקרינה שקיימת בבית. בבדיקת קרינה תמיד תעלה השאלה עד כמה אנו מוקפים ומה גודלה והאם היא מסוכנת וכיצד מונעים אותה. בכל בדיקה שנעשה יהיה חשוב להקפיד לבחור אדם שהוא ללא אינטרסים ארגוניים ופועל במקצועיות ובמיומנות רבה.

מקורות הקרינה בבית שלנו 

אנחנו שומעים לא מעט על הקרינה שאנו חשופים אליה עשרים וארבע שעות ביממה- בזמן שאנחנו עובדים מול מחשב הנייד שעות רבות, הוא פולט קרינה ברמה מסוימת, גם קרינה מטלפון הנייד שלנו היא קרינה שאנחנו חשופים אליה כל העת. קרינה שמגיעה מכל מיני אנטנות סלולאריות שעומדות על הבניין שלנו מבלי שנדע שהם נמצאים סביבנו. יש גם קרינה שמגיעה היישר אלינו ממכשירי החשמל בבית כמו מיקרוגל או מודם של האינטרנט, האינטרנט האלחוטי, קרינה ממתח גבוה ומארונות חשמל למיניהם ועוד.

אלו אמצעים יש לגילויי קרינה

בדיקת קרינה היא לא פעולה מסובכת כשיש את הידע והאמצעים לעשות אותה. ישנם ארגונים או אדם פרטי שמבצעים בדיקת קרינה ללא עלות, אלה יכולים להיות ממונים על ידי חברה סלולארית כזו או אחרת שיש להן אינטרס ברור. חשוב שלא תתפתו לכל מי שמציע לעשות לכם את הבדיקה הזו ותבדקו טוב טוב מי עומד מאחורי הבדיקה ומה האינטרס האמתי שלו.

ההמלצה היא לבחור בודק קרינה שיש לו תעודת הסמכה שהיא בתוקף דרך המשרד להגנת הסביבה ושהוא עושה שימוש במכשירי מדידה מקצועיים בהתאם לפרטי המכשיר שמופיע ברישיון, כמו כן, הוא אמור לספק לכם דו"ח קרינה מסודר ומסכם עם פירוט על כל מכשיר שפולט קרינה.

שיטות הגנה מפני קרינה

חלק מהאמצעים להגן על עצמינו מפני קרינה יהיו באמצעות חומרים מוליכי חשמל שמסוגלים להזיז את הקרינה, החל מבד מיוחד, רשת אלומיניום ומתכות, משטח של מתכת, צבע מוליך, ציפוי לחלון ועוד. יש גם את החומר בולע קרינה כמו טפט שחוסם קרינת רדיו וגם קיר עשוי בלוקים או בטון מסוגל לעצור חלק מהקרינה שהיא בתדר גבוה. מיגון טבעי הוא צמחייה, כל צמחיה שהיא ירוקה מסוגלת לעצור חלק מהקרינה, לכן סביבה שהיא ירוקה היא בהחלט סביבה שיש בה הרבה פחות קרינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *