פיתוח מוצר

כיצד משיקים מוצרים חדשים?

לאחר שלבי פיתוח מוצר, אתם רוצים להתחיל ולהשיק את המוצר שלכם בשוק וזאת על מנת שתוכלו להתחיל ולהרוויח מהמוצר שלכם. אבל כיצד משיקים מוצרים חדשים? כמה טיפים בהמשך:

השקת מוצר נועדה למעשה להחזיר את המוצר לשוק, ולמתג את המוצר שלכם על ידי הבלטת היתרונות שלו, בידול המוצר, ושיווק מנצח.

כאשר אתם רוצים לעשות זאת, ישנם כמה שלבים שבהן עליכם לפעול:

חיפוש חברה מקצועית להשקת מוצר – בתהליך השקת המוצר חשוב לבחור חברה מקצועית שתסייע לכם לבצע את המהלך. כיום חברות שעוסקות בפיתוח מוצר יכולות גם לעזור לכם לגבש את הקונספט המרכזי של המוצר, גם לעצב אותו , לייצר את המוצר ולסייע לכם בשיווק.

איתור קהל היעד – השלב השני הוא איתור קהל היעד שלכם. כדי להבין למי מתאים המוצר חשוב לאתר את קהל היעד שלהם ולהבין מיהו. בצורה זאת תוכלו לשווק את המוצר בצורה נכונה יותר, תוכלו לבצע פילוח יעד בצורה דמוגרפית, לדעת היכן כדאי לפרסם אותו ולשווק אותו ובכך לבצע את השקת המוצר בדרך ממוקדת ונכונה.

פילוח קהל היעד – חשוב להבין איך נתפסהמוצר שלכם בעיני אנשים. חשוב לבצע לפני ההשקה כינוס של קבוצת מיקוד שתחווה את הדעה שלה על המוצר. בכך תוכלו לדעת מה יש לשפר בו לפני ההשקה. בתהליך פילוח קהל היעד תוכלו להבין מיהו הקהל שלכם, היכן הוא גר, מה הם הרגלי הצריכה שלו, מיהו קהל היעד מבחינה אישיותיות ועוד. בכך תוכלו להיות חכמים יותר בתהליך השיווק.

שם המוצר – חשוב לבחור שם נכון וקליט למוצר. שם טוב הוא כזה שלקוחות יכולים לזכור בצורה טובה וגם כזה שמבהיר מהו המוצר או שהוא רומז על שימושיו. חשוב לבחור בשם שיקשר באופן אוטומטי עם הצורך שהמוצר שלכם עונה עליו. בכך תוכלו להתחיל למתג את המוצר שלכם.

מיתוג – תהליך זה הינו אחד החשובים שיש . בתהליך המיתוג חשוב להבין ולמתג את המוצר בהתאם לקהל היעד. אם למשל קהל היעד שלכם הוא אוכלוסייה מהעשירון העליון, חשוב למתג את המוצר שלכם כיוקרתי. מהצד השני של המתרס חשוב למתג מוצר זמין יותר ועממי יותר כאשר אתם משווקים את המוצר למעמד הנמוך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *