תביעה על הוצאת דיבה

הליך הגשת תלונה על ליקויי בנייה

זה יכול לקרות לכל אחד. אתם נכנסים לדירה החדשה שקניתם עד לא מזמן, ממקמים את כל המטלטלים שלכם ואפילו מזמינים מעצב פנים כדי לשדרג את הדירה ולהעניק לה את הטאצ' המיוחד שלכם. אך אבוי, עד מהרה אתם מגלים שמשהו לא בסדר בה. אף על פי שמדובר בדירה חדשה, אתם מבחינים ברטיבות המטפטפת על גבי הקירות – סימן שעלול להעיד על פיצוץ צנרת. כאשר אתם מזמינים אינסטלטור, אתם מבינים שהחשש שלכם היה נכון.

תקלות בדירה החדשה? יש למי לפנות

אם נכנסתם לדירה חדשה וגיליתם בה ליקויי בנייה, ניתן להגיש תלונה על ליקויי בנייה באמצעות עורך דין מקרקעין. חושבים להגיש תלונה? אלה כמה דברים שכדאי לדעת:

  • לפני שתוכלו בכלל להגיש תביעה נגד ליקויי הבנייה, יש צורך לבצע כמה מהלכים. חשוב לקרוא לאיש מקצוע מתחום ההנדסה על מנת לבדוק את הדירה, ולאחר מכם לפנות לעורך דין מקרקעין אשר יתחיל לאסוף מידע ונתונים לקראת הגשת התביעה.
  • עוד לפני מסירת הדירה, מומלץ לבדוק את הדירה, להודיע לקבלן על כל הליקויים ולאפשר לו לתקן אותם. אחרת, התביעה כנגד ליקויי הבנייה יכולה של להתקבל. כמו כן, על בעל הדירה חלה החובה להודיע לקבלן על הליקויים תוך שנה מהתאריך שבו הדירה נמסרה לידיו.
  • על כל פנים, כשיש ספק – אין ספק. אם אתם חושדים שבדירה שקיבלתם יש ליקויים, פנו לאנשי מקצוע. חשוב לבחור במהנדסים ועורכי דין מקצועיים ומנוסים שיוכלו להעניק לכם את השירות הטוב ביותר.

מה בודקים בתקופת הבדק

בתקופת הבדק בוחנים ליקויים שונים בבית. מבין הליקויים האלה ניתן להזכיר ליקויים בנגרות, חיפוי האריחים באמבטיה או במטבח, כשלים בעמידותם של דוודים, ליקויים בפיתוח החצר (ניקוז מים, שבילים, תאורת גינה), כשלים באיטום הביוב, כשלים הנובעים מאיטום של מבנה הקירות ועוד.

כיצד בוחרים עורך דין מקרקעין

עו"ד מקרקעין מלווה אתכם לאורך כל הליך הגשת תלונה על ליקויי בנייה, ולכן חשוב שתיווצר עמו כימיה טובה כבר בפגישה הראשונה. שימו לב כיצד הוא מתייחס אליכם כלקוח הפוטנציאלי שלו? האם הוא מקשיב לכם עד הסוף? מציע לכם עצות טובות?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *