פעם חשבו שהעולם שטוח, ופעם לא הייתה כל מודעות למה זה חיידקים ולחשיבות נטילת הידיים. העולם משתנה, והדרך בה אנו מתנהלים משתנה בהתאם, וטוב שכך, שכן היכולת שלנו להתאים את עצמנו ולהסתגל למצבים משתנים – כאינדיבידואלים וכתרבות, היא מאפשרת לנו את הגמישות החיונית לשמירה על חיים שמחים ועל האושר שלנו.

הסכמי ממון הם כבר לא טאבו, ומזה שנים רבות שלא מדובר במשהו חסוי, משהו מוצנע, אלא בהליך פשוט ונהוג במיוחד, הליך שמומלץ בעיקר בשביל דבר אחד – שמירה על איכות היחסים עם בן או בת הזוג שלנו.

הסכמי ממון ככלי לחיבור

הפתיחות, הישירות, היכולת לשבת, לשוחח, לנסח מסמך ולחתום יחד על הסכם שמגדיר את הגבולות הפיננסיים והאחריות של כל אחד משני הצדדים בזוגיות היא עדות לקרבה ולהבנה של העולם בו אנו חיים, משהו שמעמיק את הקשר, על בסיס העמקת האמון הנדרש לביצוע הסכם זה.

יותר מכך, אלו שכבר יזמו הסכם ממון וחתמו על אחד מגלים מהר מאוד כי זה נשכח מהמודע, אך בתת המודע הידיעה כי הסכם זה קיים מאפשרת שינה שקטה והכרה בעובדה שבמידה ונחליט לפנות אי0-איש לדרכו, הרי שלא יהיו חיכוכים מיותרים, לפחות בתחום זה, תחום שגורם לרבים מצוקה רבה במהלך גירושין ופרידות, חיכוך ועימות שאפשר למנוע במהלך קצר, נעים, פשוט ומעניין.

איך עובדים הסכמי הממון?

על רגל אחת ומבלי להיכנס לפרטים הטכניים, הרי שהסכמי ממון, כמו כל הסכם אחר, דורש שיח והסכמה על נקודות מסוימות, תוך יצירת נוסח ברור ומפורט המונע ככל הניתן ספקולציות ופרשנות, מה שמשאיר אותנו עם מסמך הסכם פשוט וקריא, מובן ובהיר, כקרקע בטוחה להמשך הדרך.

ניסוח זה נעשה על ידי עורך דין מומחה בהסכמי ממון, איש מקצוע שהתמחה בהקשבה, הבנה, ניתוח הפרטים הקטנים והבאת כל האינפורמציה משני בני הזוג לכדי הסכם ברור ונהיר שמקבל את הסכמתם של שני המעורבים בדבר.

הבחירה שלכם לייצר הסכם משותף לממון שלכם, איש-איש והונו הוא בנוסף לפירוט ההון המשותף במידה וקיים, היא בחירה של שקט נפשי והתאמה לאורח החיים המודרני והמהיר בו אנו חיים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *