מחצית מן העובדים אשר נמצאים בשוק העבודה הם כאלה אשר עובדים בתור שכירים. היתר הם כאלה אשר נמצאים בעסק עצמאי משל עצמם, או כאלה שהם מובטלים או יצאו לפנסיה לאחר עשרות שנים של עבודה. עבור כל אלה שנמצאים תחת ההגדרה של השכיר זה כדאי וראוי להבין מה אמור להופיע בתלוש של השכר, שאותו מקבלים אחת לחודש על ידי המעסיק במקום העבודה. מודע? כי כה יודעים בוודאות מה נכנס בכל חודש, ולא מקבלים שכר שגוי על כל מה שמרכיב אותו. כל שגיאה יכולה לבוא לידי ביטוי בכסף רב, בחישוב של עבודה שיכול להיות לאורכן של שנים רבות.

paywatch

איך קוראים את התלוש

כאשר עובד שכיר מביט בתלוש המשכורת שלו הוא ישר עובר עם מבט עיניו אל האזור ל השכר אשר נכנס נטו ובוחן מה השכר אשר נכנס טרם ההורדות כולן. באופן די טבעי אנשים יודעים לראות הורדות עבור ביטוח לאומי, עבור מס בריאות ומס הכנסה, אבל לא ממש מבינים האם ההורדה עבור הפנסיה וכן התשלומים שצריכים להתבצע עבור השעות החודשיות, שעות נוספות, בונוס והוצאות נסיעה הן כאלה אשר מתבצעות בצורה תקינה. תלוש המשכרות ברוב הפעמים נראה בתור דבר אשר כתוב בשפה זרה, וכאון טמונה בעיה גדולה שאומרת כי רוב השכירים לא ממש יודעים האם המשכורת שלהם אכן תקינה.

מקבלים את מלוא זכויות השכר

אם לא יודעים ממה מורכב תלוש השכר, אזי לא יודעים למה להתייחס בתור מידע נכון או כזה שהוא שגוי. לכן, זה מאוד חשוב להבין הרבה יותר מאשר כמה מקבלים לשעה, אלא לדעת בפירוט מדויק מה אמורים לקבל מבחינת סכומי הפרשה לפנסיה, סכומי כסף עבור נסיעות, סכום בונוס, סכום עבור ימי חופשה וכל סכום אחר אשר יכול להופיע בתלוש המשכורת ואותו צריכים לדעת מבחינת הסכום והן מבחינת הנוכחות שלו במרכיב השכר. בסיוע של paywatch כל עובד שכיר יכול לוודא מעל לכל ספק כי הוא מקבל את כל מה שמחויב בעל העסק להעניק לו, ולא משאיר מום לספק ולא הקל שבקלים בזה העניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *