בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר משפחות וקבוצות אשר משתתפות בפעילות ODT, פעילות ייחודית אשר מטרתה להביא לכדי גיבוש ויישום פעולות שונות מחוץ לאזור הנוחות, קרי מחוץ לבית או מחוץ למשרד. מדובר בפעולות אשר מטרתן לעזור למשתתפים להתגבר על קשיים מסוגים שונים.

בין היתר אנחנו יכולים לראות פעולות ODT, הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים, מה שמלמד אותנו שמדובר על טווח גילאים רחב אשר יכולים ליהנות מפעילויות אלו. הסיבה היא, שניתן להשתמש בפעילויות אלו לצורך גיבוש ילדים בכיתה, לצורך התמודדות עם מצבים שונים הן ברמת הפרט והן ברמת הקבוצה, וכאמור אפשר גם לבצע פעילויות שונות אשר מתאימות לקבוצות של מבוגרים, בין אם זה בקרב חברים לעבודה ובין אם זה בקרב בני משפחה.

פעילות ODT

מן הסתם, גם אם טווח הגילאים שיכול לבצע את הפעילות הוא מאוד רחב ומגוון, הרי שהפעילויות אשר מותאמות לילדים, אינן בהכרח מותאמות למבוגרים. כל קבוצת גילאים יכולה ליהנות מפעילות אחרת אשר מתאימה לצרכים וליכולות שלהם.

כך למשל, בקרב ילדים אנחנו נמצאים פעילויות ספורטיביות, פעילות חשיבה, משחקי קבוצה ועוד, שיכולים להתאים להם, הן מבחינת גיל, מבנה פיזי ועוד. לעומת זאת, אצל מבוגרים נמצא סט אחר של פעילויות אשר מתאים לגיל ולמצבם הפיזי. כמובן שצריכה להיות התאמה סבירה בין הפעילות לבין כל הילדים, לא סביר שהפעילות תכיל פעילות שחלק יכולים ליהנות ממנה וחלק לא.

פעילות ODT מאורגנת על ידי חברות וקבוצות שמתנסות בכך, ברוב המקרים מדובר על ארגונים שכוללים פעילים חברתיים, עובדים סוציאליים, מאמנים אישיים ועוד. צריך לציין, שלא פעם אנחנו יכולים לראות זוגות אשר מבצעים פעילות ODT על מנת להתגבר על בעיות בקשר, וכן אנחנו יכולים פרטים בודדים אשר עוברים פעילות כזאת במסגרת אימון אישי, טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי.

לפני סיום חשוב להבהיר, טיפול ODT לבד, לא יכול להספיק, וכן בשביל שהוא יצליח, הוא חייב להיות עקבי, הוא חייב להיות מותאם באופן מדויק לפרטים שמשתמשים בו. אחרת יהיה מאוד קשה להגיע לתוצאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *