הדרכות בטיחות בעבודה

הדרכות בטיחות בעבודה – שמור על עובדיך

אחת הנושאים החשובים ביותר שמעסיקים ועובדים נאלצים להתמודד איתה, זה כל מה שקשור לנושא של בטיחות בעבודה. אנחנו שומעים יותר ויותר על מקרים בהם עובדים עוברים תאונות, נפצעים ונחבלים במהלך זמן העבודה, מה שיכול להשפיע על התפקוד הפיזי ואף על התפקוד הנפשי שלהם. 

לא פעם אנחנו שומעים בחדשות על תאונות עבודה מסוגים שונים, תאונות שגובות מחיר יקר. אנחנו, כמי ששומעים על כך, לא תמיד מודעים לעצם העניין וההשפעה הרחבה שיש למקרה על העובד, על משפחתו וכן על העסק, אך כל מי שחווה זאת, יודע עד כמה זה יכול להיות משמעותי ועד כמה זה יכול לשנות את כל שגרת החיים. 

זו הסיבה שמעסיקים חייבים לוודא שתהליך העבודה של העובדים שלהם, נעשה באופן שעומד בכל התקנים ובכל החוקים שעוסקים בנושאי בטיחות. יתרה מזו, הם חייבים לשלוח את העובדים שלהם להדרכות בנושא בטיחות. בין אם מדובר בעבודה במשרד, בשטח או בכל מקום אחר. 

מה אפשר להשיג באמצעות הדרכות אלו

דבר ראשון וחשוב מאוד, זו מודעות לנושא. כשעובדים עוברים הדרכות בטיחות בעבודה למשל, אז הם מבינים טוב יותר את המשמעות של הדברים, את החשיבות והם שמים לב יותר לכל מה שקורה סביבם. 

דבר שני, הדרכות מטעם שירותי ממונה בטיחות, מספקות מידע אמין ואמיתי הודות צרכים, הודות סיטואציות וכל מה שקשור לנושא. כך למשל, אם עובדים מוצאים את עצמם בסיטואציה מסוימת, הם יודעים כיצד לפעול, על פי מה שהם למדו בהדרכה. 

דבר שלישי, ההדרכות מספקות לעובדים מידע על דברים שהם לא הכירו ולא חשבו עליהם. דברים קטנים שיכולים להשפיע על התפקוד ויכולים להשפיע על העבודה בהיבטים שונים שלא תמיד שמים לב אליהם. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *