כיצד אחות פרטית לבית יכולה לסייע לקשיש?

אם יש מקצוע שכולו רווי נתינה והענקה הוא הסיעוד. אנחנו רואים אותם בכל מקום, עטופים בחלוקיהם הלבנים, נמצאים עם החולים ונכונים לסייע להם בכול. בבתי החולים, המרפאות והמכונים הפרטיים האחים והאחיות נמצאים שם בשביל החולה: לוקחים בדיקות דם (מלבד המחלקות השונות בבתי החולים ששם הרופאים הם אלה שלוקחים את הבדיקות), מסייעים לאנשים שחשים ברע ומעודדים את בני המשפחה המודאגים. אך בתוך כל מבול החולים המגיע למרפאה מדי יום ביומו, האחים והאחיות אינם יכולים להעניק יחס אישי לחולים. וכאן האחות הפרטית נכנסת לתמונה ומגיעה גם לביתו של הקשיש.image001

יש מי שנמצא לצד הקשיש

לעתים בני המשפחה פוחדים מהרגע שבו ישוחרר יקירם מבית החולים, מכיוון שאז, לטענתם, מסתיימת גם ההשגחה הרפואית. אך זה לא צריך להיות כך. בזכות טיפולה המסור של אחות פרטית לבית העניין הזה יכול להשתנות. אלה כמה סיבות טובות להביא אחות כזאת לבית:

  • השגחה רפואית – בדומה לאחיות העובדות בבית החולים, גם לאחות הפרטית יש הכשרה רפואית מקצועית, הכשרה אשר מסייעת לה להגיב במהירות כאשר המטופל חש ברע. אך מעבר לכך, האחות יודעת לבצע את הבדיקות הרפואיות הדרושות כמו בדיקת חום, דופק ולחץ דם ולהשגיח על המטופל בכל עת.
  • מסייעת בפעילויות היום יומיות – פעילויות כמו אכילה, הלבשה או רחיצה. ישנם מטופלים אשר מגיעים לגיל העמידה ואינם יכולים לבצע את הפעולות האלה בכוחות עצמם. האחות הפרטית מבצעת את הפעולות האלה בקלות וביעילות.
  • תמיד כאן כדי להקשיב – פעמים רבות רוצה האדם המבוגר היושב לבדו בבית שיקשיבו לו ויאזינו לרחשי לבו. בעוד קרובי המשפחה שלו עסוקים בלתמרן בין הבית לעבודה, האחות הפרטית נמצאת שם תמיד בשבילו כדי להקשיב ולהבין.

למי מתאימים שירותי אחות פרטית

אחות פרטית נכונה לעזור לכל מטופל אשר אינו מסוגל להתנהל באופן עצמאי בחיי היום יום. על פי רוב מדובר באנשים מבוגרים אשר הפכו לתלויים באחרים עקב מחלה או מפאת הגיל, אבל ישנם מקרים שבהם מדובר באנשים צעירים בעלי מוגבלויות. כך או כך, האחות נמצאת תמיד שם כדי לעזור ולסייע ולא תחסוך במילים מנחמות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *