אנשים רבים חיים בשגרה שחוזרת על עצמה בכל יום. קמים בבוקר לעבודה, מפזרים את הילדים במסגרות החינוך שלהם, ממשיכים ליום עבודה סטנדרטי, חוזרים מהעבודה ומחזירים את הילדים מהמסגרות, מארגנים את הבית ואת הילדים עם ארוחות ערב ומקלחות, מקדישים זמן לבן או בת הזוג ולעיתים אפילו יוצאים לבילויים או נפגשים עם חברים.

כך בכל יום השגרה חוזרת על עצמה, עובדים בכל יום כדי להתפרנס בכבוד אך פעמים רבות ההוצאות גבוהות בהרבה מההכנסות. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות החל מתשלומי שכירות גבוהים, משכנתא גבוהה שנוגסת בחלק גדול מההכנסות (קראו על משכנתא חוץ בנקאית למוגבלים), רכישת מוצרים ודברים הכרחיים לבית ולמשפחה ועוד. במקרים אלו ניתן לפנות אל הבנקאי הפרטי כדי לקחת הלוואה, או לעיתים בוחרים באפשרות של משיכת יתר מהחשבון בנק.

שני המצבים האלו בעלי חסרונות, מכיוון שהם עלולים לעלות את שיעור הריביות שהאנשים משלמים, וכך להכניס אותם לסחרור הוצאות גדול יותר. אחד מהפתרונות היעילים במצב זה הוא מימון חוץ בנקאי.

מהו מימון חוץ בנקאי

מימון חוץ בנקאי הוא מימון כספי הניתן באמצעות גופים פיננסיים, שאינם משויכים לבנק הפרטי של האדם. בדרך הזו האדם שזקוק להלוואה או סכום כסף נוסף לא פוגע בריביות של חשבונו, והבנק לא "מסמן" אותו כלקוח או חשבון בסיכון בגלל עודף הוצאות והכנסות נמוכות.

רוב חברות המימון החיצוני מאפשרות הענקת מימון כספי לצרכי הלוואה כמו רכישת רכב, תשלום עבור לימודים ואפילו כיסוי וסגירת הלוואות או משיכות יתר שיש בבנק הפרטי של האדם. מכיוון שמדובר בעזרה כספית שתוכל לסייע לאדם להתאושש מהמצב הכלכלי הבעייתי אליו נקלע, כמו רכב להגיע לעבודה או פיתוח כישורים נוספים בלימודים – זוהי אפשרות אפקטיבית עבור הלווה וגם עבור חברת המימון.

יתרון של מימון חוץ בנקאי

כיום ניתן למצוא חברות רבות בשוק הפיננסי המאפשרות מתן מימון חוץ בנקאי. חשוב לזכור כי מימון כספי זה כרוך לרוב בריביות גבוהות, אך לעומת הריביות שחשבון הבנק הפרטי צובר בגלל הלוואות קיימות או משיכות יתר, מדובר בסופו של דבר בעניין משתלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *