מעבר מכל סוג שהוא הינו פרוצדורה לא פשוטה, סוג של תהליך שמתחיל משהו כמו חודש או חודשיים לפני המעבר הפיזי במחשבות שרצות ומוח שלא מפסיק לתכנן וממשיך בסגירת חברת הובלות, נגמר בתהליך של פירוק בלתי נגמר, סגירת בירוקרטיות הקשורות למעבר ורכישת פריטים חדשים שיגרמו לנו בסופו של תהליך לחוש בבית שלנו.

אז נכון, יש דברים מובנים מאליהם אותם עלינו לעשות וזה בכלל לא נתון לשאלה בין אם זה תהליך של מיון, מכירת החפצים הישנים, סגירת חברת הובלות והמעבר עצמו כמובן. עם זאת, יש כמה דברים שלצד כל הלחץ, המתח, הסידורים והארגונים שמסביב יכולים גם לברוח מהראש. אז בחרנו לעשות לכם קצת סדר…

מדידות בדירה החדשה

טרם אתם סוגרים חברת הובלות עליכם לבצע מדידות בעיקר של הפריטים, הרהיטים ומכשירי החשמל הגדולים ולוודא שיש התאמה ביניהם לבין החללים  בדירה החדשה. מוצרים שיכולים להוות בעיה הינם מקרר, תנור וכיריים, פינת אוכל, מערכת ישיבה (סלון), מיטות, ארונות, מזנונים ושולחן כתיבה. במידה וחלק מהחללים קטנים יותר מהדירה בה אתם גרים יכול מאוד שתצטרכו לבצע מכירה או מסירה של חפצים כאלה ואחרים. אי העברה של כל הפריטים משמעותית בעיקר כאשר מדובר בהובלות שמחירן נקבע על פי מספר וגודל הפריטים, הרהיטים ומכשירי החשמל אותם אנו מעבירים.

פריטים בעייתיים נוספים הם אמבט ג’קוזי ופסנתרים שלרוב יש להעבירם באופן חריג כמו למשל דרך החלון. את כל הפרטים הללו יש לתאם מול חברת ההובלות בכדי למנוע הפתעות ביום המעבר עצמו.hand-truck-564242_1920

צלמו את השעונים

לפני שאתם עוברים דירה דאגו לסגור את כל הפינות של החשבונות בין אם על ידי תשלום פיזי (את רוב הדברים אפשר לסגור בטלפון או באינטרנט) ובין אם על ידי צילום של השעונים השונים. הקפידו כי שם הדייר החדש עובר לכל החוזים וכי אתם מסירים אחריות מצדכם אחרת אתם יכולים למצוא את עצמכם משלמים פעמיים וחבל.

הלילה שלפני ויום המעבר

היום עצמו עלול להיות גדוש במשימות מה שמוסיף ללחץ ולעצבים שעלולים לצוץ מכל סיבה הכי קטנה. בלילה שלפני השתדלו לישון היטב, דאגו לבייבי סיטר לכל הזאטוטים, נסו לקחת יום חופש מהעבודה ולשחרר מעצמכם כמה שיותר לחץ. וודאו שיש לכם את הטלפון הנייד של המוביל מחברת ההובלות ויום קודם צרו עמו קשר וודאו שההובלה אכן מתבצעת כמתוכנן. מכיוון וציוד אישי ויקר ערך לרוב אינו מבוטח וגם כי אתם לא ממש רוצים לחפש את הטבעת או השעון שלכם בזמנים שכאלו, ארזו מזוודה עם כל החפצים האישיים שלכם ושל הילדים בכדי שישמשו אתכם ביומיים הראשונים עד שתפרקו את כל הדברים, זה עלול לקחת זמן. בתיק אישי הקפידו לארוז ארנק, טלפון סלולרי, מטען, כריך, בקבוק מים, כדור נגד כאבי ראש וכסף מזומן… שיהיה מעבר מוצלח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *