קרע במיניסקוס – המדריך המלא

המיניסקוס הינו סחוס אשר נמצא בברך ובעקבות פעולה מאומצת או תנועה שאינה נכונה הוא עלול להיקרע ולרוב ידרוש מכם הליך ניתוחי. קרע מסוג זה הינו נפוץ מאוד בקרב ספורטאים ובעזרת טיפול ראוי ונכון מרביתם חוזרים לפעילות רגילה לאחר ההחלמה. לרוב את הקרע עצמו לא ניתן לתקן ובמהלך הניתוח החלק הפגוע יוסר לחלוטין מהברך. לרוב קרע במיניסקוס מלווה בכאבים בברך בצד הפגוע בכל תנועה שלה ולו הפשוטה ביותר ולכן אין להזניח את הברך אלא לדאוג לטיפול נכון.

כל מה שרציתם לדעת על קרע במיניסקוס

קרע מסוג זה דורש ניתוח ואין כל דרך אחרת להתמודד עמו. מדובר בניתוח פשוט מאוד שלרוב אף אינו דורש הרדמה מלאה. מכיוון שהברך הינה מקום רגיש במיוחד אשר משפיע באופן ישיר על התנועה שלנו לאחר הניתוח יהיה קושי לנוע ממקום למקום. חשוב לזכור שלמרות שהניתוח הוא החלק הראון והחשוב ביותר להתמודד עם הקרע החלק השני והחשוב לא פחות הוא כמובן פיזיותרפיה.

הפיזיותרפיה הינה כלי טיפולי אשר עוזר לנו להתמודד עם כל קושי או שינוי בהרגלי התנועה שלנו. לאחר ההחלמה על המנותח להתחיל מפגשי פיזיותרפיה אשר יחזירו לו את האלסטיות בתנועה אותה הוא איבד הן בעקבות הקרע והן בעקבות פרק זמן ההחלמה הארוך. כמובן שגם הפיזיותרפיה עצמה אינה מתורגלת רק במכון אלא באופן יום יומי בזמן הפרטי של המטופל.

בחירת איש מקצוע

פיזיותרפיה היא חלק בלתי נפרד מניתוח מעין זה כיוון שהיא זאת אשר בסופו של דבר תחזיר לכם את יכולת התנועה ברמה הגבוהה ביותר. פיזיותרפיה לא נופלת בחשיבותה מחשיבותו של הניתוח ושני הפרוצדורות הולכות יד ביד למען שיקום מלא ואיכותי מניתוח מסוג זה. הקפידו על בחירת פיזיותרפיסט מקצועי או רופא פציעות ספורט וכן על תרגול יום יומי על מנת לחזור לעצמכם. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *