רשלנות רפואית

כמה פעמים נקלעתם למצב שבו הייתם סבורים שהליך רפואי כלשהו לא היה הוגן או נעשה ברשלנות ולא בתום לב. לפעמים אנו לא יודעים כיצד להתייחס למצב מסוים. זה נובע בעיקר מחוסר הבנה ואי נעימות אשר לא מאפשרים לנו לפעול בדרך הנכונה ולתבוע את מה שמגיע לנו. איך נדע אם מגיע לנו משהו? אל מי צריך לפנות בכלל? שאלות אלו בהחלט באות בחשבון כאשר אתם מוצאים את עצמיכם במצב לא נעים, מבולבלים וקצת חסרי אונים.

רשלנות רפואית יכולה להתרחש כתוצאה מפעולות שונות, חלקן נובעות מחוסר ידע, עודף ביטחון של בר סמכא או כתוצאה של טעות קריטית. לא מדובר רק במקרים של חיים או מוות, או פעולה כירורגית מסובכת שכרוכה בפרוצדורות רפואיות מסובכות. הרשלנות יכולה להתרחש גם במהלך טיפול פשוט לכאורה שבסופו תחושו שמשהו אינו כשורה. כאשר אתם נתקלים במצב כזה האדם שאליו כדאי לפנות הינו עורך דין אשר מתמחה במקרים של רשלנות רפואית.

מתי זה הופך רשלנות רפואיתdoctor-563428__3401

כאמור כל טיפול עלול להסתיים ברשלנות רפואית. למרות שברב המקרים הרופאים יעשו כל שניתן על מנת לסייע למטופל בצורה הטובה והאתית ביותר, עדיין ישנם מקרים רבים של רשלנות רפואית אשר נידונים בבתי המשפט השונים. אז מה עשוי להיחשב רשלנות? להלן מספר דוגמאות:

  • אבחון לקוי של מחלה או גידול עשוי להוות מקרה של רשלנות רפואית. כמובן שמומלץ תמיד לקבל חוות דעת שונות מרופאים שונים . אך גם אם רופא אחד פספס, זו יכולה להיות עילה מוצדקת לתביעה.
  • כל נושא ההיריון הוא רגיש ביותר ולעיתים נדירות מתרחשות טעויות הרות גורל. טעות כזו לא תמיד ניתן להעריך בכסף שכן מדובר בחיים של בן אדם.
  • לעיתים הטיפול עצמו הוא רשלני ואז עלולה להיגרם החמרה במצב. במקרים כאלו מומלץ להתייעץ עם עורך דין שיסקור את כל המסמכים הרלוונטיים ויחווה את דעתו בעניין.

כללים חשובים.

כדאי תמיד לשמור את כל המסמכים הרפואיים שאתם מקבלים מגורמי הרפואה השונים. אלו ישמשו כהוכחה ניצחת אם וכאשר ידרשו לעניין. עורכת הדין גלית קרנר מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ותשמח להיות לכם לעזר ולייעץ לכם בתחום זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *