טיפולים רפואיים הם חלק בלתי נפרד מחיי כל אדם ואלו ניתנים כל העת וברמות שונות. במרבית המקרים, הפרוצדורות הרפואיות נעשות ללא דופי, אולם במקרים שונים, מתברר למטופלים שהם קבלו טיפול שאינו הולם והם חושדים שנגרם להם נזק בריאותי בגלל התרשלות. במקרים כאלו, הם מבקשים לתבוע את הרופא, או המטפל הרפואי שגרם לנזק ואת המוסד הרפואי בו הוא עבד. לצורך תביעה כזאת, מומלץ לשכור שירותי עו"ד רשלנות רפואית אשר מתמחה בתחום.

הוכחות

רשלנות רפואית מוגדרת כסטייה  מסטנדרט התנהגות סביר במתן שירות או טיפול רפואי וכתוצאה ממנה נגרם למטופל נזק גוף. חובת ההוכחה לנזק כזה היא על המטופל והוא חייב להביא מסמכים המעידים על כך. צריך לציין, כי לא כל נזק מקורו ברשלנות כזאת. ולעיתים, רופאים אחרים המתמחים בתחום יכולים לסבור אחרת. בכל מקרה שופט מחליט ופוסק על סמך מסמכים רפואיים, חוות דעת רופאים מומחים ועדויות המובאים לפניו. ולכן, יש חשיבות רבה לאיסוף חומר ותיעוד על כל מקרה כזה בשעת התרחשותו.

הגעה לבית משפט

תביעה לבית משפט הינה תמיד המוצא האחרון, ולרוב, מנסים להגיע להסכמות לפני הגשת התביעה. מומלץ לערב עורך דין כבר בשלב הראשון, והוא יכול להמליץ על דרכי הפעולה. ראשית, הוא יכול להעריך אם לתביעה יש סיכוי. לאחר מכן, הוא יפנה לנתבע ויבקש פיצוי מחוץ לכתלי בית המשפט. בהעדר הסכמה הוא יבקש סעד בבית המשפט. ניהול תיק כזה נחשב למסובך ומורכב ויש צורך בידע וניסיון רב. יהיה צורך בהגשת תביעה, בדיונים, בעימותים מול עורכי דין של הנתבעים ועוד. כל זאת, כדי להוכיח שאכן יש קשר סיבתי בין ההתרשלות לנזק שנגרם ללקוחו.

פיצוי כספי

תביעה של רשלנות רפואית מוגדרת כתביעת נזיקין והפיצוי הכספי הניתן הוא על הנזק ועבור הפיצוי הנדרש לשיקום. עו"ד יכול לקבוע את גובה הסכום הנתבע על פי חומרת הנזק ובהתאם לכך להחליט על מקום התביעה. בבית משפט שלום עד לסכום בגובה של 2.5 מיליון שקלים, ומעבר לזה, בבית משפט מחוזי. הכרת תקדימים משפטיים והכרת המנגנונים המנהליים של בתי המשפט השונים מסייעים לו להגיש תביעה ולזכות בסכומי כסף שיסייעו ללקוחו בהתנהלות עתידית.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *