בית משותף, מהווה סביבה מיוחדת, שדורשת ארגון נכון וסדר בכדי שהמקום יהיה נעים למגורים. כל דייר ודייר, שונה מהשני ויש לכל אחד צרכים ורצונות משלו. גם בעיות שונות ורעיונות עשויים לצוץ וכן, פרויקטים שונים שיש לנהל. זו הסיבה כי ניהול ועד בית הינה משימה של מקצוענים, כאלה שיש להם ניסיון רב בתחום ומבצעים זאת ביד רמה. יש להיות בעל כישורים מיוחדים והתמצאות בתחום זה כגון, יכולת התמרון, התמקדות וכל זאת, על מנת לספק מענה יעיל לדיירים.

 

יש להתאים את סוג הניהול של וועד הבית לנתונים של הבניין והדיירים. יש לקבוע את התקציב החודשי של וועד הבית, על פי כמות הדיירים והרצונות וכן התקציב של כולם, לפני שמחליטים, מה יש לתחזק או לתקן וכמה זה עושי לעלות בכל חודש.

 

שירותים שונים שמעניקה חברת ניהול וועד בית

 

חברת ניהול וועד בית, אחראית על הגבייה כמו מיסי וועד, דיווח למאחרים וכאלה שהם סרבני תשלום, טיפול משפטי ועוד. וועד הבית כולל גם אחזקה שוטפת של הבני כמו ניקיון הלובי והמעליות, ניקוי יודי של חדרי האשפה, טיפוח הגינה של הבניין, אחזק וטיפול בנורות בלובי וחדרי המדרגות והכניסה לבניין, בדיקה שנתית למעליות, תחזוקתן השוטפת, דאגה להבאת בעל מקצוע בעת קלקול אינטרקום או מתקנים שונים בבניין המגורים, ניקיון של חדרי המדרגות בקומות, ניקוי השמשות של הכניסה ללובי ועוד.

 

לסיכום, יש תמורה מלאה בתשלום וועד הבית , כך  שככל שהדיירים יהיו מרוצים, כך הם לא יסרבו לשלם או לאחר תשלום לוועד הבית. גם ניהול מקדמות על עבודה שיש לבצע בתחזוקת הבניין אחראית חברת ניהול וועד בית. בדרך זו, חברת ניהול שהיא מקצועית, מכירה את בעלי המקצוע השונים שהיא עובדת עמם שנים ומנהלת כמה בניינים, כך שהמחיר גם של בעלי המקצוע, יהיה נמוך יותר, דבר שישתלם אף לדיירי הבניין.

 

ניהול אסיפות כלליות עם דיירי הבניין

 

ישנם בעלי דירות, שמשכירים את דירותיהם לשוכרים והם אינם יכולים להופיע באסיפות השונות, אלא אם כן, בעלי הדירות העניקו להם ייפויי כוח להצביע במקומם. בשנים האחרונות, יותר ויותר בנייני מגורים, יורדים מהרעיון של וועד בית ועוברים לתחזוקה מקצועית של חברות ניהול בנייני משותפים. מדובר כאן, ללא ספק על שיפור איכות החיים של הדיירים שמעוניינים לחיות בבניין מטופח, ללא טענות, כאשר כל דבר נמצא במקומו ואין מצב של הזנחה.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *