בשנים האחרונות תוקן חוק תביעת לשון הרע כך שהוכחת הנזק בו הרבה יותר קלה. אולי בגלל זה ואולי מסיבות אחרות אנו עדים לכך שכיום הרבה יותר נפוץ להגיש תביעות דיבה. תביעת הוצאת דיבה היא לעתים הדרך היחידה לשמור על שמכם הטוב ומכאן חשיבותה הרבה. אך שימו לב לא פעם ולא פעמיים ישנן בעיות בהגשת תביעת הוצאת דיבה המקשות על הגשת התביעה. בין היתר ניתן להזכיר כי קשה להוכיח כי הדברים נאמרו אם מדובר על דברים שנאמרו בעל פה. לעתים יש קושי להוכיח שמה שנאמר עליך הוא אינו אמת וזאת מן הטעם שאם הדברים נאמרו ויש בהם אמת אין מדובר בהוצאת דיבה. עלינו להיות מודעים לכל הקשיים הללו כאשר אנחנו מגישים תביעת לשון הרע ועלינו להבטיח כי לא ניקלע לבעיות אלו.

האם על המדינה להתערב בבעיות אלו?

הבעיות שהוזכרו חמורות ביותר והן גורמות לכך כי אלפי תביעות הוצאת דיבה אינן מוגשות מכיוון שקשה להוכיח אותם. כך נוצרת פגיעה בצדק ובאורח החיים התקין של החברה ישראלית מכיוון שמוצאת דיבתם של אלפי אנשים שאינם יכולים להוכיח את צדקתם. ובכל זאת נשאלת השאלה האם אנו רוצים שהמדינה תשנה את החוק ותקל על הגשת תביעות דיבה? נראה שלא וזאת מן הטעם הפשוט שהגשת תביעות דיבה באות על חשבון חופש הביטוי ובו אנו לא רוצים לפגוע. נכון אלפי אנשים לא מגישים תביעות דיבה, אך מנגד מיליוני אנשים יכולים לומר את אשר על דעתם מבלי לחשוש שמא תוגש כנגדם תביעה. על כן נראה כי החוק הקיים הוא מספק ואין לשנותו כהוא זה.

חשיבות איכות העו"ד אליו אתם פונים

שימו לב אם נתקלתם בבעיה שבגינה אינכם יכולים להגיש תביעת דיבה, אזי אתם יכולים לפתור זאת אם תפנו אל עורך דין אמיר קרן המומחה לתביעות דיבה אשר ניסיונו הרב יעזור לכם להגיש תביעת דיבה בצורה הרבה יותר בטוחה. ככל שהעו"ד שלכם יהיה יותר מקצועי ויותר טוב כך אתם תוכלו להגיש תביעות בצורה הרבה יותר טובה וזהו כמובן דבר בעל ערך גדול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *