חיתוך לייזר

חיתוך בלייזר הוא תהליך של חיתוך חומר עם שימוש באור לייזר ממוקד בעוצמה גבוהה. מדובר על תהליך של התכה וגילוף של חומרים על ידי יצירת חום, בדרך כלל באמצעות קרן לייזר, מהנקודה בה היא מוזנת בקצה אחד. חיתוך תעשייתי זה, משתמש בקרן בעלת עוצמה גבוהה עם אורך גל בין 10 ל-1300 ננומטר לחיתוך חומרים.

חותך לייזר נמצא בשימוש הנפוץ ביותר בתעשיות עיבוד עץ, מתכת ועיבוד פלסטיק. בתעשיית התעופה והחלל, הוא משמש כקורה אחת בעלת הספק גבוה לחיתוך יריעות מתכת או אלומיניום, קראו בנושא באתר https://engravedream.com.

ישנן גם מכונות חיתוך בלייזר שיכולות לשמש למשימות שונות כגון קידוח חורים, חריטת טקסט או תמונות על חומרים כגון עץ, פלסטיק וכו'. שימושים נוספים בחותך לייזר כוללים חלקים לטיפול בחום למטרות ייצור ולמטרות רפואיות.

כאשר חומרים נחתכים בלייזר, הם יכולים להיות עשויים מחומרים שונים כמו עץ, מתכת ופלסטיק. מעצבי חומרים יצירתיים משתמשים בזה כדי ליצור אובייקטים שונים ופונקציונליים.

חיתוך בלייזר הוא חלופה לשיטות ייצור מסורתיות שאינן יעילות וחסכוניות כל כך. זה מאפשר למעצבים לייצר זמן ייצור קצר יותר, מה שיכול לחסוך לחברה הרבה כסף בטווח הארוך. יש לחיתוך בלייזר יישומים רבים מכיוון שהוא יכול להפוך תהליכי ייצור מורכבים לאוטומטיים כמו יצירת עיצובים מורכבים בחלקי פח, יצירת עיצובים מותאמים אישית של תכשיטים, בניית מבנים ועוד.

חיתוך לייזר משמש בעיקר בתעשיות יצירתיות כמו אדריכלות ואמנות בגלל יכולתו לתת צורה לחפצים תוך הגבלת חומרי פסולת. תהליך חיתוך הלייזר משתמש באלומת אנרגיית אור לחיתוך חומרים בסביבת אוויר או ואקום, השונה מסוגים אחרים של ריתוך מתכת ו/או פלסטיק כגון ריתוך קשת, ריתוך פלזמה וריתוך חיכוך.

 

צרו קשר עכשיו!