מכשיר דפיברילטור יכול להציל חיי אדם, ולכן נגישות אליו בבתים פרטיים ובמוסדות ציבור היא פתרון במצבי חירום. כאשר אדם מתמוטט ויש חשד שעבר אירוע לבבי, אפשר לתת לו שוקים חשמליים בעזרת הדפיברילטור עד להגעת צוותי ההצלה ובכך להשאיר את הלב פועם. דפיברולטור הוא מכשיר קל לנשיאה ולשינוע ממקום למקום ושוקל בדרך כלל 1.5-2 ק"ג/  רכישת מכשיר כזה מוטלת על בעלי עסקים, מנהלי משרדים ואזרחים פרטיים אשר מוצאים לנכון להפוך אותו לזמין במקרה הצורך. הדפיברילטור הפך בשנים האחרונות לפריט חובה במקומות ציבוריים ולכן קל למצוא אותו במקרי חירום במהירות רבה. הכרת המיקום של המכשיר תסייע לכם במקרה הצורך, אם יבוא.

 

איך תחליטו איזה דפיברילטור לרכוש

דפיברילטור הוא מכשיר חשמלי לכל דבר אבל הוא ניתן לתפעול בקלות ובמהירות. המכשיר מצויד ביכולת לשדר הוראות מהירות בזמן אמת למי שמעוניין להשתמש בו כדי לתת שוקים חשמליים. ברכישה חשוב לבדוק אם הספק והיצרנים אמינים ולבקש אישורי תקן של משרד הבריאות וכן של ה-FDA האמריקאי והרשויות האירופאיות. פרמטרים חשובים נוספים שכדאי להביא בחשבון לפני הרכישה הם תנאי השירות שתקבלו, כולל משך האחריות על הסוללה וגודל העוצמה שלה (כלומר: לכמה זמן היא תספיק במצב כוננות. כמו כן חשוב לבדוק מראש את המדבקות המצורפות למכשיר, מאחר שיש להן תפקיד מרכזי בפעולת ההחייאה, אם וכאשר

תרגול הפעלת הדפיברולטור

זמינות של דפיברילטור במצבי חירום, כאשר אדם מתמוטט לידכם ועולה חשד שהוא נזקק לפעולות החייאה מיידיות. כל מי שנמצא בסביבה מסוגל לבצע אותן בקלות בעזרת הדפיברילטור, אבל עדיף שהמבצע יהיה דובר שפת המכשיר ברמת שפת אם. צפייה בסרטוני הדרכה תאפשר להתכונן להפעלה בזמן אמת. הפעלת דפיברילטור מתבססת על הצמדת מדבקות מיוחדות לחזה של המטופל וביצוע של הוראות המכשרי במתן שוקים חשמליים בקצב קבוע עד להגעת האמבולנס. עניין השפה קריטי במיוחד ולכן רצוי שבמקומות בהם יש ריכוז גבוה של דוברי רוסית צרפתית אנגלית או שפה פופולרית אחרת – יהיה מכשיר בשפה זו שישדר את ההוראות המתאימות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *