איסכורית מבודדת – מתי אנחנו נשתמש בה

במבנים רבים אנחנו יכולים למצוא כיום איסכורית מבודדת אשר החליפה במהלך השנים את האיסכורית הפשוטה. בעוד שזו הפשוטה עשויה גלי פח רגילים, הרי שאיסכורית מבודדת עשויה מחומרי בידוד שונים אשר מקנים למבנה בידוד מבחינת טמפרטורה וכן מבחינת רעשים.

היתרונות של איסכורית מבודדת היא, שלהבדיל מאיסכורית רגילה ובכלל, היא מחזיקה מעמד זמן רב, ניתן להתקין אותה בקלות רבה יחסית, וכן היא חסכונית מאוד. עצם זה שהיא מבודדת מלמדת שניתן להשתמש במבנה מבלי לבזבז הרבה חשמל על מיזוג אוויר, וכן היא חוסכת את הצורך באלמנטים אקוסטיים שונים שמאפשרים לנו לשמור על שקט יחסי במקום.

roof-plate-264742_640

כאמור איסכורית מבודדת מגיעה בצורות שונות, תמיד היא תהיה בנויה מחומרי בידוד שונים, החל מלוחות של צמר סלעים או חומרי בידוד אחרים. צריך לציין, שבמקרים רבים יהיה זה גם חומר מבודד עמיד בפני טמפרטורות גבוהות וחסין מאש. במיוחד נכון הדבר, כשמדובר על מבנים ציבוריים או מסחריים, שם יש לעמוד בתקנים מסוימים, בין אם אלו תקנים של בנייה ובין אם אלו תקנים של הגנה מפני דליקות ושריפות.

אנחנו מכירים גם איסכוריות מבודדות עשויות מלוחות קלקר, כאן מדובר על חומרים שמתאימים למבנים בהם אנחנו רוצים לחסוך באנרגיה. לצד איסכוריות אלו ניתן למצוא עוד שורה של סוגים, למשל, איסכורית מוקצפת, שנחשבת למבודדת תרמית ברמה גבוהה.

צריך לציין, לפני שאנחנו בוחרים את סוג האיסכורית וסוג הבידוד אותו אנחנו בוחרים למקום, יש לבדוק כיצד הוא בנוי, באיזה מקום הוא ממוקם, כמה אנשים יעשו שימוש במבנה ומה סוג השימוש. לאחר מכן אנחנו נוכל להחליט בצורה טובה יותר, מה בדיוק אנחנו רוצים להתקין וכיצד.

כפי שציינו, היום יותר נהוג להתקין איסכורית מבודדת מאשר איסכורית רגילה, ובמקרים רבים אף נהוג להחליף את האיסכורית הקיימת בזו החדשה. תהליך הבנייה הוא מאוד קל ופשוט, ניתן לבצע אותו תוך זמן קצר. לשם כך יש להזמין אנשי מקצוע שמכירים את התחום וידעו להמליץ לנו על המוצר הנכון ולאחר מכן גם להתקין אותו כפי שאנחנו רוצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *