משרדי חקירות פועלים בכל רחבי הארץ על מנת להציע את סל השירותים שלהם ללקוחות פרטיים ועסקיים. אם גם אתם רוצים להיעזר בשירות מן הסוג הזה, כדאי שתדעו כיצד לבחור את החברה הנכונה

חוקר פרטי מוגדר כאדם שעוסק בתור מקצוע באיסוף מידע על הזולת ובמסגרת אזרחית. אנשי מקצוע עם הכשרה מתאימה יכולים להיות מגויסים לחברה, שמציעה מצדה את סל השירותים המלא עבור הלקוחות. יחד עם זאת, לא לכל החברות יש התמחות דומה בחקירות ולכן עליכם לדעת באיזה שירות להתמקד.

בחירת חברת חקירות לפי אזורי מתן שירות

בשלב הראשון, בדקו באיזה אזור גיאוגרפי פועלת החברה שאת שירותיה אתם מתכוונים לשכור. רוב החברות מרוכזות באזור תל אביב והמרכז, אך יש גם חברות שמציעות שירות רק לאזור חיפה והקריות, לאזור השרון, לאזור ירושלים, לאזור השפלה, לאזור הדרום ולאזור אילת. ככל שתדעו טוב יותר באילו אזורי שירות מתמחה החברה, כך יהיה לכם קל להבטיח זמינות גבוהה של אנשי מקצוע מועילים.

איזה שירות מתאים לכם?

בשלב השני תוכלו גם להיכנס לעובי הקורה ולהשוות בין השירותים הנפוצים של חברת חקירות:

א. חקירות אישיות – אלו עבודות חקירה שמבוצעות עבור לקוחות פרטיים. הנושאים העיקריים שבהם עוסקות החקירות כוללים נאמנות של בני זוג, בגידות, איתור נכסים וכדומה.

ב. חקירות כלכליות ומסחריות – תחת חקירות כלכליות ומסחריות נכללים שירותים שניתנים עבור חברות ועסקים. בין היתר תוכלו לתאם את השירות הזה במקרים של דליפת מידע, איתור חייבים ואיסוף מידע כלכלי.

ג. חקירות בינלאומיות – לא כל החברות שמציעות שירותי חקירות מסוגלות להעמיד לרשותכם את הכלים והמשאבים לטובת משימות בינלאומיות. בהקשר הזה כדאי להמליץ על חברה שמתמחה בחקירות המתבצעות מחוץ לגבולות מדינת ישראל ולפי החוקphilatelist-1844080__3401

בחירת חברה לפי הסמכה ורישיון

מומלץ לבחור רק חברת חקירות שמחזיקה ברישיון מתאים מטעם משרד המשפטים. חוק חוקרים פרטיים ושירותי שמירה קובע כבר מאז שנת 1972 את הקריטריונים לקבלת רישיון, כמו גם את הותק הנדרש לצורך פתיחת חברה ומשרד חקירות. בעלי המשרד צריכים להיות בעלי ותק של 5 שנים פחות ולהגיש בקשה למשרד המשפטים כדי לקבל אישור ועדה.

בנוסף, רישיון  לחוקר פרטי יתן לשנה אחת בלבד ומדי שנה ניתן לחדש אותו – למעט מקרים שבהם הוגשו תלונות נגד החוקר ונפתחו הליכים פליליים. בדקו את ההיסטוריה הזו של משרד החקירות ואל תתפשרו על מעורבות של אנשי מקצוע לא אמינים.

השוו מחירים בין שירותי חברת חקירות

המחירון המקובל בענף יכול לעזור לכם לבחור חברת חקירות מקצועית. השתמשו במידע שמופיע באתרי האינטרנט כדי לנסות להבין מה המחיר שאתם צריכים לשלם על שירות מסוים, וקבלו הצעת מחיר מסודרת. את ההצעה הזו תוכלו להציג בפני חברות שונות כדי לחסוך בהוצאות ולעמוד בתקציב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *