מערכת סולארית ביתית

כל היתרונות שיש לכם עם התקנת מערכת סולארית ביתית

אולי עד לא מזמן הבשורה הגדולה ביותר שהביאה עמה השמש היא היכולת להסתייע בה לטובת חימום המים בדוד השמש שלכם, אך ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך ישנם גם פיתוחים חדשים שהתכלית שלהם ברורה: לשפר ולשדרג את איכות החיים. אם כן, כיום מסתמנת מערכת סולארית ביתית כאחת הבשורות החדשות והמתקדמות ביותר המאפשרת לכם ליהנות מאנרגיה של חום ואור בחסות השמש. השמש נחשבת לאחד המקורות המתחדשים והזמינים ביותר בכדור הארץ, כאשר האתגר הגדול שהיה עד כה הוא פיצוח הדרך הנכונה להסתייע בה.

השמש לא שייכת לאף מדינה, היא זמינה בשפע ואין כל חוק המחייב אתכם לשלם לשמש על השימוש בה. אלו הופכים את השמש למקור אנרגיה חשוב ונחשק וכיום רבים אלו המעוניינים ליהנות מכל התועלות שיש לשמש להציע. סביר להניח כי גם אתם זוכרים את שיעורי המדעים בבית הספר, בהם הודגם לכם איך ניתן באמצעות זכוכית מגדלת לרכז את אור השמש וכך להצית אש. כיום, ניתן לעשות שימוש באנרגיה זו לטובת חימום או לטובת צריכת חשמל.מערכת סולארית ביתית

השידוך בין המערכת ובין השמש: איך זה עובד?

המערכת הסולארית הביתית שלכם מייצרת את האנרגיה כבר עם זריחת השמש. אחת השאלות השכיחות ביותר היא מה קורה במקרים בהם הצריכה של החשמל גבוהה יותר מהייצור של האנרגיה? במקרים אלו, האנרגיה תסופק מחברת החשמל בצורה אוטומטית, כך שאכן סביר כי תמשיכו לקבל את חשבונות החשמל החודשיים שלכם. ומה באשר לקרינה? למרות שלא מעטים אלו שעושים קישור בין שימוש במערכת ובין פליטה של קרינה, דעו כי הפאנלים הסולארים לא מסוכנים לכם בשום מצב. הממיר שהינו חלק בלתי נפרד מהמערכת פולט קרינה בכמות קטנה מאד, כך שלא מדובר על אלמנט שמסכן אתכם.

אילו אישורים צריך לטובת התקנת המערכת?

כבר יוצגו בפניכם היתרונות הבולטים של המערכת, אך רגע לפני, כדאי לשבור כל מיתוס ובעיקר לצפור את צפירת ההרגעה: על מנת להתקין את המערכת הסולארית בבית שלכם, אינכם צריכים לדאוג לאישורים ולבצע סבבי בירוקרטיה סבוכים ומתישים. ישנו תהליך רישוי שיש לעבור, אך יש מי שיבצע אותו עבורכם: החל מתכנית חשמל מסודרת, דרך אישור של מהנדס חשמל ועד התיאום אל מול חברת החשמל והמועצה המקומית בה אתם גרים. במילים אחרות? כל שנותר לכם להחליט הוא כי אתם רוצים להתקדם עם המערכת החדשנית.

היתרונות הבולטים ביותר של שימוש במערכת הסולארית

אז מהם היתרונות שמצדיקים את המעבר לשימוש במערכת המתקדמת?

1.איכות הסביבה: ראשית, עצם השימוש במערכת אתם תורמים באופן ישיר לבית של כולם – כדור הארץ. כידוע, צריכת החשמל שלכם כיום אינה תורמת כלל לסביבה, ואם לא די בכך – היא גם מזיקה לסביבה. מנגד, השימוש במערכת הסולארית הינו שימוש ידידותי שאינו מזיק לסביבה, זאת מאחר והוא לא מבוסס על שחרור חומרים מזהמים, פליטות של פחמן וכדומה.

2.השיקול הכלכלי: כידוע, חשבון החשמל שאתם מקבלים בכל חודשיים אל תיבת הדואר שלכם לא משמח אתכם בשום שלב. כל פעולה, וגם זו הקטנה ביותר שאתם מבצעים ומבוססת על חשמל, מצריכה מכם לשלם. עם התקדמותכם אל מערכת המאפשרת לכם ליהנות מאנרגיית השמש בצורה חופשית, אתם גם יכולים לחסוך המון כסף. לאורך זמן, תוכלו גם אתם ליהנות מהיתרון הכלכלי המשמעותי, ובעיקר מחוסר התלות שלכם בחברת החשמל.

3.כמות בלתי מוגבלת של חשמל: כמו כן, חשוב לזכור כי מדובר על אנרגיה מתחדשת. לבטח גם אתם זוכרים ימים בשנה בהם אספקת החשמל קרסה, בעיקר בימי החורף הקרים. במקרה זה, אינכם תלויים בצריכה של אנשים אחרים ובמגבלות השונות שיש לחברת החשמל. לכן, כל אספקה של חשמל שתצטרכו ובכל רגע נתון, זמינה לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *