רוני מנעולים

באלו מצבים נצטרך להחליף מנעול או צילינדר?

החלפת מנעול או צילינדר נדרשת במצבים שונים, אשר חלקם נובעים מהרס של המנעול וחלקם מטעמי ביטחון. ההחלפה, אשר נעשית על ידי מנעולן מוסמך כמו רוני מנעולים לדוגמא, מצריכה ידע בסוג המנעול הספציפי לו אתם זקוקים. ההמלצה היא, כאשר מדובר בנכס בבעלותכם, לא להישאר עם המנעול הקיים, שכן אם לא החלפתם מנעול ב- 5-7 שנים האחרונות קיים סיכוי טוב שהוא יצא מהתקן ודגמים חדשים ומוגנים יותר מחכים לכם. גם אם אתם גרים בנכס שכור, מומלץ לשאול את הבעל בית אם הוא מאשר שתתקינו בדירתו מנעול מתקדם יותר, ואם הוא לא יאפשר זאת – נתקין את המנעול שהיה באותה דלת (דגם חדש, כמובן).

פריצה לדירה

בפריצה לדירה, על פי חוק – המנעולן מחויב לקדוח במנעול. החוק אינו מסמיך אף מנעולן לפרוץ את הבית פריצה שקטה, משום שזה מצריך התחקות אחר נתוניו הבינריים של המנעול, נתונים שיאפשרו למנעולן לשכפל מפתח לדירתכם בבוא העת. לכן, אם קראתם למנעולן – כנראה שהתוצאה של השירות, ככל שזה נוגע לפריצת בתים, היא קידוח במנעול במטרה לשבור אותו. במקרה זה, יזדקק המנעולן למנעול חדש, אותו הוא יכין מראש, אשר יותקן על הדלת שלכם.

רוני מנעוליםצילינדר שהחליד

בבתים בהם אחת מדלתות הכניסה נמצאת חשופה לשמש ולגשם (בדרך כלל זה קורה בבתים פרטיים שלא דאגו לשים סככה מעל לדלת) גוברים הסיכויים שהיא תצבור חלודה, לכלוך, ועמם גם השבתה של הדלת עקב מנעול תקול שאינו יכול לזוז. במצב זה לעתים ניתן לנקות את החלודה, אבל אם היא נמצאת בשלבים מתקדמים סימן שהיא כרסמה חלקים מהמתכת של המנעול, וזה יצריך החלפת מנעול. גם במקרה זה, מומלץ לא לקנות מה שקניתם לפני 7-15 שנים אלא מנעול חדש המתאים לסטנדרטים ולתקנים של ימינו.

מעבר דירה

אחד מהכללים הבסיסיים ביותר כשעוברים דירה הוא להחליף את המנעולים. בעל הבית ממנו קניתם את הנכס השאיר לכם צרור מפתחות לדלתות הכניסה ולדלת תיבת הדואר, ואם מדובר בבניין, אז גם לדלת הבניין. למעט מפתח זה, אשר ממילא קיים אצל כל הדיירים, יתר המפתחות עוסקים בבית שלכם ובפרטיות שלכם ואותם ממש חובה להחליף. גם אם אתם סומכים על המוכר, אף אחד לא הבטיח שהוא לא יכול להעביר את המפתחות לגורמים עברייניים, וכבר היו מקרים בהם גורמים כאלו "גילחו" בתים מציוד, ומתחקיר התברר שהם היו מטעם הדייר הקודם. לכן, אל תקלו בזה ראש. קניתן דירה? כעת החליפו את כל המנעולים שלה, לרבות זה של תיבת הדואר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *