כיצד להיזהר מזיוף צ'קים?שיקים היו מאז ותמיד דרך לשלם כספים ולהעביר תשלומים לאנשים פרטיים, חברות וארגונים. כיום ישנן שיטות נוספות וחכמות לתשלומים כמו אשראי: אפליקציות להעברת תשלום, העברות און ליין בין הבנקים, שוברי תשלום, תשלום במטבעות וריטואליים, תשלומים און ליין ועוד. 

ולמרות הברירות החדשות והנתונות לקהל הצרכנים והמשלמים, נותרים עדיין אותם השיקים הנאמנים – דרך מעולה לפרוס תשלומים, לתת תשלום דחוי, לבצע עסקאות ולהבטיח מוצרים ושירותים. 

אם אתם בעלי חברות ועסקים, או אם אתם אנשים פרטיים – תוכלו להזמין בקלות פנקסי צ'קים מן הבנק. אם תרצו להוציא שיק ממותג עם שם החברה או העסק, עם השם הפרטי שלכם או עם לוגו ועיצוב מהודר – תוכלו לפנות אל חברות דפוס מקצועיות שמספקות שיקים מעוצבים באופן אישי. 

אבל כיצד נזהרים מזיוף שיקים?

לצד כלל היתרונות שיש בהעברת שיק, ביצוע תשלום, או קבלת בטחונות על ידי שיקים – עדיין כמו בכול דבר ייתכנו זיופים. בעוד שזיוף שיקים הוא דבר נפוץ שחשוב להילחם בו. אבל כיצד נמנעים ממפח הנפש ומהסיכון? 

אם יש לכם שיקים ממותגים של בית עסק חברה או שיקים פרטיים – הרי שאתם כבר מוגנים מזיוף, בעוד שהדפסת שיקים על ידי חברות דפוס מומחיות – נעשית בשיתוף הבנק שלכם ומבטיחה כמה דרכים להגן מזיוף. בין הדרכים תמצאו: 

נוסף לכל אלה, חשוב לשמור את פנקס השיקים קרוב אליכם, ובמקרה של שיק מבוטל – יש לקרוע אותו לגזרים ולהשליך אל הפח. בצורה זאת תוכלו להימנע מזיוף שיקים.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *