איך להשחיז סכין

איך להשחיז סכין

אין הרבה דברים שיכולים לתסכל טבח, שף או בשלן ביתי, יותר מאשר סכין שאיננה מספיק חדה. ברגע שאתם מרגישים כי החיתוך נעשה קשה יותר ואתם צריכים להתאמץ, זאת אומרת שהגיע הזמן. הגיע הזמן להשחיז ולתת לפלדה לעשות את העבודה, במקום להשקיע מאמץ. אז בלי עוד הקדמות, נתחיל – איך להשחיז סכינים בצורה נכונה ומדויקת. 

מבחן ה"מתי צריך להשחיז" 

לפני שעונים על השאלה איך להשחיז סכין, כמה מילים על – מתי. קבלו את שיטת מבחן העגבנייה. קחו את הסכין שלכם והעבירו אותה על פני עגבנייה, מבלי להפעיל כוח רב. אם זו חדות שפולחת את הקליפה ומגיעה פנימה, בשלב זה אין צורך להשחיז. אם לא – זה הרגע לקחת את העניינים לידיים. 

השחזה בעזרת מוט 

מוט השחזה הוא האביזר למקצוענים. התחילו בכך כי תייבשו היטב הן את הסכין והן את המוט, במידה והם לחים או רטובים. לאחר מכן יש להחזיק את המוט מול הסכין, עם זווית של כעשרים מעלות. את פעולת ההשחזה יש לבצע בתנועות מדודות, ללא לחץ, על פני המשטח המעוגל של מוט. יש לחזור על הפעולה לפי הצורך, לרוב 4 – 6 פעמים יספיקו. 

השחזה בעזרת משחיז ביתי 

במידה ופחות נוח לכם להשחיז על ידי מוט השחזה, אפשר להשתמש באבני השחזה. לחלק מהאנשים זו פעולה יותר קלה לביצוע, גם אם מדובר פחות או יותר באותה צורת טיפול. למתקשים, ניתן להיעזר במשחיז ביתי. היתרון הוא שהוא מתוכנן כך שהוא קובע בעצמו את זווית ההשחזה. עם זאת, לאחר שתצברו ניסיון, סביר להניח שתרצו להשתמש באבן השחזה או במוט השחזה שיתנו תוצאות מצוינות. כעת, כאשר אתם יודעים ויודעות איך להשחיז סכין, תוכלו לגשת לעבודה ביתר קלות. 

 

הזמינו סכינים עם חריטה >>>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *