לא נעים כלל להיתקל בספר מקצועי שמצויות בו שגיאות כתיב והקלדה.

קודם כל זה מטעה את הקוראים, מאבד מההקשר ומכשיל בהעברת המסר.

בנוסף, זה גורם לספר להיראות לא מקצועי כלל ועלול לפגוע מאוד במכירות ובסופר.

הגהה לשונית הינה חשובה ביותר בכל הוצאה לאור, תוכלו להתייעץ ולהיעזר בחברות הוצאה לאור מקצועיות ואמינות, שיסייעו לכם להעמיד ספר ללא רבב על המדפים.

 

קצת על הגהה לשונית

שלב ההגהה הינו השלב האחרון לפני העימוד וההדפסה, הגהה נכונה תבוא לידי ביטוי באותיות, מילים ומשפטים בהם התגלו טעויות כתיב שיש לתקנם. 

נושאים עבורם חשוב לעשות הגהה, הם בדיקה שהרעיון המרכזי, ההקשרים והדימויים לא נפגעו במהלך הכתיבה ומועברים בצורה חדה וחלקה.

הגהה שונה בתכליתה מעריכה, ההגהה באה לוודא שאין טעויות קטנות ודברים לא ברורים בטקסט. לעומת זאת, עריכה באה לשנות את הטקסט כדי להציג אותו ברוח אחרת.

 

איך להימנע מהטעויות?

מצד אחד,תוכלו לבצע את שלב ההגהה בעצמכם באמצעות קריאת הספר בעיון ובדקדוק רב, כך תבטיחו שההוצאה לאור תהיה ללא טעויות וברורה לקוראים.

במידה ותחליטו להוציא את הספר לאור בעצמכם, מסיבותיכם האישיות, פנו לעצמכם זמן רב לבדיקת המילים שכתבתם ולווידוא שאין טעויות כלל. זוהי עבודה מתישה ומייגעת אך הינה חשובה ביותר לפני הוצאת הספר למדפים, שימוש במילונים וקריאה נשנית של הטקסט כולו, יביאו למציאת הטעויות ויסייעו בתיקונם לפני תחילת המכירות.

 

מצד שני, מומלץ להיעזר באנשי המקצוע המתאימים, שעובדים עם חברות שמתמחות בכל הקשור להגהה נכונה ובכלל בהוצאה לאור של ספר, בכדי להביא להצלחת הספר בשלבים מאוחרים יותר.

חברות מקצועיות ואמינות ישמרו על החומר הרגיש שלכם וידאגו שההוצאה לאור של ספרכם תהיה ללא פשרות.

 

לסיכום

ספרים שיופיעו עם טעויות כתיב, טעויות של משפט שלם שלא נמצא במקומו או טעויות קשות יותר של חוסר הגיון באנלוגיות ודימויים, עלולים לפגוע בקוראים ולהרוס להם כליל את חווית הקריאה. 

קוראים שנתקלים בטעויות הגהה שונות בספר, יפסיקו לרכוש ספרים מאותו סוג וגם יעבירו ביקורות קשות על הסופר. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *