גם היום בעידן המיילים וההודעות בסלולר, יש חשיבות גדולה לחברות שליחויות אשר מבצעות משלוחים של מכתבים וחבילות עבור גורמים פרטיים ועסקיים. משרדים רבים בוחרים לעבוד עם חברת שליחויות ספציפית אשר מבצעת עבורם את כל עבודות השילוח, בין אם זה אל המשרד וממנו.

באזור המרכז, כידוע, פועלות עשרות חברות שליחויות שונות. חברות אלו מעסיקות שליחים על גבי קטנועים אשר עובדים במשך כל שעות היממה ומוודאים שהלקוחות שלהם יקבלו את החבילות והמכתבים בזמן. בדרך כלל, השליחים הם סטודנטים צעירים שעובדים בעבודה זו לצד לימודיהם, ובמקרים אחרים, מדובר באנשים שזה המקצוע העיקרי שלהם.

כעת עולה השאלה, כיצד בוחרים חברת שליחויות. מאחר והמבחר הוא גדול, הרי שניתן לבצע את הבחירה בצורה הרבה יותר שקולה ומדודה, ולא חייבים לבחור בחברה הראשונה. צריך לקחת בחשבון, בדרך כלל החלטה לעבוד עם חברת שליחויות במרכז או בכל מקום אחר, היא החלטה לטווח ארוך, כלומר, לא מדובר פה בהחלטה חד פעמית שאחריה עוברים לעבוד עם חברה אחרת. לרוב עובדים עם חברה אחת לאורך זמן.

טיפים לבחירה של חברת שליחויות במרכז

טיפ ראשון – גודל האזור בו החברה עובדת. ההגדרה של אזור המרכז היא אמורפית, לכן חשוב שהחברה תגדיר בדיוק את האזורים בהם היא עובדת, ועלינו לבדוק האם כל האזורים בהם אנחנו עובדים, נמצאים שם.

טיפ שני – שעות העבודה. מרבית מקומות עובדים בשעות העסקים, כלומר משמונה-תשע, עד חמש-שש, אם יש לנו עסק שעובד בשעות יותר מאוחרות, רצוי שנוודא האם חברת השליחויות עובדת גם בשעות אלו.

טיפ שלישי- מי הם השליחים? אומנם לא תמיד יהיה לנו קשר איתם, אך חשוב שנוכל לסמוך עליהם, חשוב שנדע שהם אנשים אחראים שאפשר להפקיד בידיהם את המכתבים והחבילות שלנו. כמו בכל מצב בו אנחנו שוכרים בעלי מקצוע, חשוב שיהיו אלו שליחים מהשורה הראשונה.

טיפ רביעי- סוג המנוי שהחברה מוכרת. בדרך כלל, חברות שליחויות מאפשרות לעשות מנוי שירותים. כך אנחנו משלמים פעם בחודש על כל השליחויות. השאלה כיצד נקבעת עלות המנוי, האם על פי כמות השליחויות או על פי פרמטרים אחרים.

טיפ חמישי – אחריות החברה. איזו אחריות החברה מציעה לנו עבור השליחויות שהיא מבצעת עבורנו, ועבור פריטים שלא מגיעים ליעדם כמו שצריך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *