קברים

קברים – איך בוחרים קבר בצורה נכונה

אחד השלבים החשובים בתהליך האבל על יקירינו, הוא השלב הטכני בו אנחנו צריכים להתעסק בשאלות כגון, איזו מצבה להציב על הקבר, איך לבנות את הקבר עצמו ודברים אחרים שקשורים לאופי הזיכרון שאנחנו יוצרים. 

זה שלב חשוב מאחר וכך אנחנו יכולים להשקיע את זמננו בדברים יותר טכניים, דברים שיכולים לגרום לנו להימנע מהצורך לשקוע בעצבות על האובדן הכבד שאנחנו חשים. נכון שזה יכול לעורר בנו זיכרון וגעגוע, אך העשייה והעבודה יכולים לעזור לנו להתמודד טוב יותר עם מה שאנחנו חשים ועוברים. 

כשאנחנו ניגשים לבחור קברים, עומדות לרשותנו אופציות שונות ומגוונות. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של אבנים, דוגמאות שונות של עיצובים, שימוש בטקסטים ובמאפייני חריטה שונים, יש לנו אפשרות לבחור בשלל אופציות, עלינו רק להחליט מה נכון וראוי מבחינתנו. נעשה זאת בהתאם למאפיינים שונים, כמו למשל, רמת הקשר שלנו עם האדם שנפטר, האופן בו אנחנו רוצים לזכור ולהנציח אותו, וכמובן גם עלויות הקבר והעבודה מסביב. 

איך אנחנו יכולים לבחור קבר בצורה נכונה?

ראשית, אנחנו נבחן בעזרת אילו אבנים נוכל לבנות את הקבר, באילו סגנונות, וכיצד אנחנו יכולים לחרוט על האבן כיתוב על מצבה לפי ההלכה ואת הפרטים השונים שברצוננו שיופיעו עליה. 

שנית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה יכול להתאים לאופי ההנצחה ולאופן בו הנפטר היה רוצה שננציח אותו. יש אנשים שהיו מעוניינים בקבר מפואר, אחרים לעומת זאת היו רוצים משהו יותר צנוע. 

שלישית, חשוב לבחון את תנאי השטח, המיקום וכמובן כל מה שעומד לרשותנו בשביל לבנות בסופו של דבר את הקבר בצורה יפה. 

ארבע, חשוב שנתייחס גם לשאלה, כיצד יוצרים מצב שאנשים יוכלו להגיע אל הקבר בשביל להתאבל עליו. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *