איך בונים תוכנית עסקית – המדריך המלא!

איך בונים תוכנית עסקית ומתי צריך אותה? יועצת עסקית עם כל מה שרציתם לדעת. 

מדוע ומתי בעצם צריך תוכנית עסקית  

תוכנית עסקית היא מסמך הכולל מידע על החברה, השוק שלה והמוצר או השירות שהיא מספקת. זה כולל גם תחזית פיננסית עבור החברה. כמה מהסיבות שבגללן אתה צריך תוכנית עסקית עשויות להיות:

  1. להקים חברה חדשה
  2. כדי למצוא משקיעים עבור החברה שלך
  3. כדי להבטיח מימון מבנקים או מוסדות פיננסיים אחרים
  4. להשיק הנפקה (הנפקה ראשונית)

מה נכלל בתוכנית 

כדי לבנות תוכנית עסקית צריך להבין שמדובר על מסמך המספק סקירה של מטרת החברה, מטרותיה, הייעוד, המוצרים, השירותים והמידע הפיננסי של החברה. זה נכתב בדרך כלל על ידי המנכ"ל או מנהל ייעודי או בליווי יועץ. ניתן ליצור תוכנית עסקית בכל פורמט כמו Microsoft Word או PDF PowerPoint וניתן להגיש אותה לבנקים לצורכי מימון או למשקיעים למטרות השקעה. כמו כן תוכנית עסקית היא כלי חשוב לכל חברה שרוצה להתרחב. זה עוזר לקבוע כמה הון הם צריכים ומה היעדים ארוכי הטווח שלהם.

לפני הבניה חשוב להבין כי הסיבה שבגללה אתה צריך תוכנית היא כי היא יכולה לעזור לך במובנים רבים. זה יכול לעזור לך בכך שזה נותן לך מושג איך החברה שלך תיראה בעתיד וכיצד היא תוכל להתחרות בחברות אחרות. זה גם יכול לעזור לך בכך שזה נותן למשקיעים פוטנציאליים מושג למה הם צריכים לצפות מהחברה שלך וכמה כסף עליהם להשקיע בה.

לסיכום, תוכנית עסקית בונים בצורה שקדנית על בסיס מחקר ואיסוף נתונים. זהו מסמך המכיל את כל המידע הדרוש לפתיחת עסק ולניהולו. כולל מחקר שוק, תחזיות פיננסיות, תוכניות שיווק ועוד.

 

צרו קשר עכשיו!