איך להיות איש מכירות טוב?

למכור יותר טוב – האם יש מישהו שהיה מתנגד למתנה שכזאת? התובנות הבאות יבהירו לכם איך ניתן לצמוח בתחום הזה, ולא משנה היכן אתם עומדים כיום. כך את או אתה תשיגו את המטרה. כך להיות איש מכירות טוב יותר, הרבה יותר. 

אז איך להיות איש מכירות טוב יותר?

אם שאלתם את עצמכם איך להיות איש מכירות טוב יותר תוכלו להירשם לקורס מכירות. אבל עז אז, הנה טיפים שיעזרו לכם.

  1. להקשיב ללקוח 

איש מכירות טוב באמת חייב להיות קשוב מאוד ללקוח. ההקשבה צריכה להיות הן למסרים המילוליים והן למסרים הלא מילוליים. 

  1. לדעת לזהות התנגדויות 

אנשי מכירות מתחילם נוטים לסגת כאשר לקוח מביע התנגדות מסוימת. איש מכירות טוב באמת יודע ולומד לזהות התנגדויות. זיהוי ההתנגדויות מאפשר להתמודד איתן כך שמצליחים להפוך רבות מהן – למכירות. 

  1. אנרגיות גבוהות

להגיע ללקוח ברמת אנרגיה נמוכה זה הדבר שהכי מכבה את החשק לקנות. איש מכירות צריך להגיע לכל מכירה, בטלפון או פנים אל פנים, עם רמת אנרגיה גבוהה. חיוך וגישה חיובית משפיעים על כל אחד, בכל זמן. 

  1. להגיע מוכן 

איש מכירות צריך להגיע מוכן למכירה. את ואתה צריכים לדעת היטב מה אתם מוכרים ולמה זה טוב. אם אתם מתחילים להסס או לגמגם מול הלקוחות, זה ממש לא מעורר רושם טוב. אם משהו מסוים אתם לא יודעים, וזה קורה וזה בסדר, שדרו שליטה והבטיחו ללקוח לבדוק ולחזור עם תשובה. 

  1. לא לקחת ללב אך להפיק לקחים

עוד לא נולד איש מכירות שיכול למכור לכולם. איש מכירות טוב לא מנסה לדחוף בכוח בכל מצב ולא לוקח ללב מכירה ש"התפספסה". אך מה שכן – אם מרגישים כי משהו בתהליך לא עבד ואפשר לשפר אותו בפעם הבאה, כדאי להפיק לקחים. 

  1. לשאול שאלות פתוחות 

בזמן מכירה חשוב לשאול שאלות פתוחות. כך יוצרים מעורבות של הלקוח ולא מעודדים אותו לומר "לא". 

סדנת מכירות

צרו קשר עכשיו!