סורקי ברקוד

איך בוחרים סורקי ברקודים לחנות?

למנהלי חנות חשוב מאוד לשמור על יעילות ועל ניהול נכון של המוצרים, סדר החנות ושביעות רצון הלקוחות. ברקודים וסורקי ברקודים הם דרך מצוינת לעשות את זה.

פסים וצורות

הברקוד הוא מעין "שפת סתרים" כשכל קו מייצג אות או מספר וביחד הם מכילים מידע לגבי המוצר, כמו מחיר ומלאי. בזמן סריקת הברקוד אפשר לקבל את המידע וכאשר מתבצעות פעולות בקופה המלאי מתעדכן. הברקוד הנפוץ לחנויות ומוצרים הוא בצורת מלבן המורכב מפסים וקווים אבל יש צורה נוספת של תבנית ריבועית המורכבת מצורות וסימנים. צורה זו משמשת בעיקר לצרכי כניסה לאתרים וכרטיסי ביקור.

סורקים מוצר 

ישנם סוגים שונים של קוראי ברקודים המופעלים בשיטות שונות. הדומה בכולן הוא שהמכשיר סורק את הברקוד. שיטה אחת פועלת בעזרת קרן לייזר, שיטה אחרת פועלת בעזרת חיישן אלקטרואופטי השולח אור אדום על הברקוד ובעזרתו סורק אותו ושיטה נוספת בעזרת מצלמה המפענחת את הברקוד. 

הבחירה הנכונה 

כדי להחליט איך בוחרים סורקי ברקודים לחנות חשוב להבין את הצרכים של בעל העסק, האפשרויות העומדות בפניו והיכולות שלו. לעסקים קטנים, חנויות קטנות, יתאימו סורקים המוצבים ליד הקופה ומחוברים לחשמל ובעלי מרחק סריקה של עשרות מטרים. 

במקרים של מחסנים גדולים, מחסני מלאי, בהם צריך לסרוק ברקודים הממוקמים גבוה ומרוחקים מהמכשיר, כדאי להשתמש בסורקי ברקוד אלחוטיים, ניידים ובעלי מרחק סריקה גדול. 

חנויות גדולות המתפעלות קו קופות יעדיפו סורק ברקוד נייח המאפשר מפעיל הקופה לסרוק את המוצר בקלות. אלו סורקים גדולים, ממוקמים על מסוע הקופה ומאפשרים סריקה קלה. בחנויות גדולות בהן יש שירות עצמי של סריקת מוצרים, יש לצייד את הלקוחות בקוראי ברקוד קטנים, ניידים ובעל טווח ארוך מעמדת הטעינה. 

סורקים קונים רק אצל ברק קופות >>>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *