קבלן עוגני קרקע

עוגן קרקעי מהווה תוספת בטיחותית למבנים ולתהליכי בנייה, ומכאן חשיבותו של מעורבות קבלן העוגן כמרכיב בתהליך הבנייה. העוגן נועד לספק אמצעי יעיל לעיגון המבנה לקרקע ולתמוך בו. עוגנים משמשים בדרך כלל בנקודות שבהן יש חוסר יציבות בקרקע או בתנאי קרקע רכים, כמו באזורים עם שטח משופע או לא אחיד.

למה צריך עוגני קרקע?

מגוון סוגים של עוגני קרקע מהווים תוספת בטיחותית למבנים ולתהליכי בנייה ומכאן חשיבותו של רכיב העוגן כעוגן קרקעי.

רכיב העוגן מהווה תוספת בטיחותית למבנים ולתהליכי בנייה. זה עוזר במניעת תאונות וחיסכון בכסף על ידי הפחתת הסיכון לנזק למבנים ומבנים כתוצאה מפעולות מזג אוויר או בנייה. ניתן להשתמש בעוגנים בצורות שונות כמו עוגני פלדה, עוגני בטון, עוגני בנייה וכו '. כמה מהעוגנים הנפוצים ביותר הם פלדה, בטון, בנייה ועץ.

דוגמה טיפוסית לעוגן קרקע הוא פיר מעלית. הוא מעביר עומסים מלמעלה למטה על ידי העברת עומסים בין שתי נקודות שונות בשתי קומות שונות. סוג זה של מבנה נמצא בשימוש במשך מאות שנים והוא קיים במבנים רבים ברחבי העולם מאז ימי קדם.

מה תפקיד קבלן עוגני קרקע?

היעזרות בקבלני עוגני קרקע גדל במהירות בערים שלנו – מבני בנייה הופכים מורכבים יותר, עם קומות גבוהות יותר ויותר דיירים. הצורך ביציבות ובטיחות הופך מכריע, כמו גם הגדלת הדרישות ליעילות אנרגטית.

בשימוש בעוגני קרקע מועברים עומסים מהמשטח לעומק הבניין. זה נעשה באמצעות עוגן אופקי אשר ממוקם בעומק מתחת לפני השטח. לאחר מכן, העומס מועבר לעמוד אנכי התומך בעומס ושומר עליו יציב.

קבלן עוגני קרקע נמצא בשימוש נרחב באתרי בנייה ובבניינים הזקוקים ליציבות. הם נמצאים בשימוש נרחב גם בפרויקטים של הנדסה אזרחית כגון גשרים, סכרים, כבישים מהירים ומסילות רכבת.

קבלני עוגני קרקע אחראיים לייצוב מבנים ועל ידי העברת עומסים מהחזית והמשטח לעומק הקרקע.

>למידע נוסף בקרו באתר גיאוטכניקה ישראל

צרו קשר עכשיו!