כשאנחנו רוכשים בית עם גינה, יש באפשרותנו לעשות שני דברים, להשאיר את הגינה כפי שהיא, מבלי לטפל ולטפח אותה, או להתאים אותה לצרכים שלנו, הן מבחינת מקום והן מבחינות אחרות, פרקטיות, זמן, עלויות. זו הדרך הטובה להשתמש בגינה שלנו.

עיצוב גינה היא לא דבר של מה בכך, לא מדובר בפעולה שמתבצעת באופן חד פעמי וזהו. להבדיל מעיצוב בית למשל, הרי שעיצוב גינה גם אם המבנה הראשוני נוצר פעם אחת, הרי שיש צורך להתמיד בטיפוח שלה לאורך זמן, אחרת העיצוב ייהרס ומהגינה היפה שלנו לא יישאר דבר. צריך לזכור עוד, שעיצוב הגינה תלוי בגורמים שונים, אשר צריך לקחת בחשבון, גורמים כמו שטח, תנאי מזג אוויר, מים ועוד.

עיצוב גינות

כעת עולה השאלה, כיצד מתאימים את עיצוב הגינה לתנאים שלנו, במילים אחרות, כיצד הופכים את הגינה למקום בו נוכל לממש את הצרכים שלנו בצורה אמיתית ואפקטיבית.

מן הסתם, בשלב הראשון, עלינו לדעת מה בדיוק אנחנו רוצים, מה בדיוק אנחנו מעוניינים לעשות בגינה שלנו. לשם כך, עלינו לבחון את השטח שעומד לרשותנו, ומה אנחנו יכולים לעשות בו. כמה מתוכו נקדיש לצמחים שונים, כמה מתוכו נקדיש לאזור ישיבה, אזור משחקים או כל אזור אחר. כמה מתוך הגינה נרצה שתהיה מקורה וכמה מתוך הגינה נרצה שתישאר פתוחה.

לאחר מכן, אנחנו צריכים לדעת, אילו צמחים אנחנו רוצים לגדל בגינה. האם אנחנו רוצים להשתמש בצמחים רגילים, תבלינים, צמחים אקזוטיים ועוד. כאן, עלינו להתייחס לשאלה מהיבטים דוגמא, עלויות, תנאי מזג אוויר, תנאי מים, וכן תנאי הקרקע. מן הסתם, לא בכל גינה נוכל להציב את הצמחים שציינו כאן.

בהמשך, עלינו לחשוב באילו אמצעים נשתמש לצורך עיצוב הגינה. האם נשתמש בריהוט גינה מפלסטיק או מעץ, או שמא נבחר פינות זולה בלבד, האם נשתמש במטבח חיצוני כפי שנהוג היום בגינות רבות או שנוותר על כך.

נקודה אחרונה היא, עלינו לחשוב האם אנחנו רוצים שהגינה תכלול גם אלמנטים נוספים, למשל, בריכה, מחסן, ואלמנטים אחרים שיכולים לתפוס שטח מהגינה שלנו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *