מה בין הרצאות על יחסים ואילוף כלבים?

אוכל לגורי כלבים מסוג גולדן רטריבר

גור גולדן רטריבר יכול לעצור את התנועה באיילון – עד כדי כך הם יפים. אבל הגולדן רטריבר יפה לא רק מבחוץ, הוא מדהים גם מפנים. ההוכחה לכך היא שיש בעלי כלבים שבוחרים פעם אחר פעם בגזע הזה כחבר הכי טוב שלהם. הם כל כך אוהבים את הגזע, ובצדק, עד כי אף פעם לא היה כלב מסוג אחר. הם פשוט מאוהבים באישיות של הגזע הזה ואם לומר את האמת – אי אפשר להאשים אותם.

בכתבה הבאה ננסה לסקור את הנושאים החשובים ביותר הנוגעים לטיפול בגור גולדן רטריבר. נדבר על תפריט תזונתי, אוכל לגורי כלבים, הקניית הרגלים ועוד.

אוכל לגורי כלבים

תזמון הארוחות

גורים בכלל, לא רק גולדן רטריברים, זקוקים לארוחות תכופות יותר מכלבים בוגרים. בעוד אנחנו מאכילים גולדן רטריבר בוגר פעמיים ביום, כאשר מדובר על אוכל לגורי כלבים התכיפות עולה לבין 3 ל-4 ארוחות ביום.

בגיל חודשיים אפשר להאכיל גור גולדן שלוש פעמים ביום אוכל ייעודי לגורים מגזע גדול. בגיל שלושה חודשים, גור הגולדן עלול לרצות עוד קצת אוכל, ואפשר להעלות לעד 2 כוסות, גם אותן כדאי לחלק ל-3 ארוחות.

בגיל 4 חודשים הגולדן שלכם עדיין נמצא בשלבי גדילה והתפתחות, זה הזמן לעלות ל-2.5 כוסות ביום, מחולקות ל-3 ארוחות. בגיל 5 עד 6 חודשים אפשר להעלות את כמות האוכל ל-3 כוסות, מחולקות לכ-3 פעמים ביום.

לאחר מכן, בסביבות גיל 10 חודשים אפשר להתחיל להרגיל בהדרגה את הגור ל-2 ארוחות ביום. תכיפות של פעמיים ביום היא כבר תכיפות של כלב בוגר. כמות האוכל בשלב זה צריכה להיקבע על פי המשקל של הגור, כמות הפעילות הגופנית שלו וגם על פי גודלו הייחודי של הגור.

בבורכם לבחור את סוג האוכל, הקפידו לחפש אוכל לגורי כלבים מגזע גדול, מאחר וגולדן רטריבר נחשב לכלב מגזע גדול, וודאו שעל גבי האריזה רשום שמדובר באוכל מאוזן וייעודי לגורי כלבים.

אוכל רטוב ואוכל יבש לגורי גולדן רטריברים

כאשר מדובר בגולדן רטריבר התאמת האוכל לא חייבת להיות קשה. למעשה זה יכול להיות אפילו די קל. זאת מאחר והגולדנים אוהבים אוכל, בכל צורה, ריח, טעם ומרקם ובכל זמן. העניין הוא שכן צריך לשים לב להשפעה הפיזיולוגית של האוכל על הגור. ייתכן והגור אוכל את האוכל בתאווה רבה, אך האוכל לא מתאים ורואים זאת בצרכים של הכלב. לכן, יש לעקוב אחר הגור ולבדוק את ההסתגלות שלו לאוכל.

אם קניתם את הגור ממרביעי כלבים, שאלו איזו אוכל עד כה ניתן לגור ותוכלו להמשיך לתת את אותו האוכל, במידה והוא מאוזן ומתאים לגורי גולדנים. אם הוא לא מתאים, כדאי לגשת לוטרינר ולהתייעץ איתו בנושא התאמת אוכל לגור. שימו לב, ממש לא חייבים לקנות אוכל של וטרינרים, בקשו המלצות על מספר מותגי אוכל לגורי כלבים ותבחרו את האוכל המתאים ביותר לגור שלכם.

ההמלצה של רוב הוטרינרים היא להעדיף אוכל יבש. זה גם נוח יותר לנו, בני האדם. אוכל כזה יכול לעמוד לאורך זמן, הוא נשמר היטב, אינו מפיץ ריחות רעים ואינו מושך כל מיני מעופפים וזוחלים. אבל בהחלט אפשר לשלב בתפריט של הגור גם פינוקים שיבואו בדמות אוכל רטוב, זה גם ירגיל את הקיבה של הגור למספר סוגים של מאכלים. בנוסף, במקרים שבהם הגור לא מקבל מספיק נוזלים, כדי להעשיר את התפריט שלו באוכל רטוב, שמכיל כמות יפה של נוזלים.

רטוב או יבש, וודאו שהאוכל עשיר בחלבונים, סידן, זרחן, מינרלים, ויטמינים ואנטי אוקסידנטים – כל אלו חשובים מאוד להתפתחותו של הגור.

מעברים: מגור לגולדן בוגר

גור גולדן הרטריבר החמוד, הקטן והפרוותי שאימצתם אוהב לאכול, בטח הבנתם את זה כבר ביום הראשון או השני לאימוץ. בסוף השנה הראשונה יכול הגור הקטן הזה להגיע למשקל של כ-30 קילו, לעיתים אפילו יותר. ככה זה בשנה הראשונה, אצל אנשים וגם אצל חיות מחמד – השנה הראשונה מאוד חשובה וקריטית להתפתחות.

בגלל כל אלו, וטרינרים ממליצים לנו לעקוב באופן הדוק אחר התזונה של הגולדן. המומחים מזהירים בעלי גזעים גדולים שהם חובבי אוכל ידועים כמו הריטריברים – מהשמנת יתר. להשמנת יתר יש השלכות בריאותיות הרות אסון. משקל עודף יפגום בפרקים של הכלב ויהיה לו קשה לשאת את משקלו, משקל עודף עלול לגרום גם לבעיות כמו התעייפות מהירה, חוסר אנרגיה וגם בעיות בקיבה. על כן, מומלץ מאוד להסתייע בווטרינר, להתייעץ אתו ולהתאים את תכיפות וכמות האוכל בהתאם לתכונות הייחודיות של הגור שלכם.

על פי רוב, ימליץ הווטרינר לעבור לאוכל של כלבים בוגרים כאשר הוא רואה שהכלב הגיע למשקל של כלב בוגר. אכן, כל כלב הוא שונה, אך באופן כללי אפשר לומר שזה קורה בסביבות גיל 10 – 12 חודשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *