הייתי רוצה לחשוב שסיגריה אלקטרונית, גם אם היא עדיין לא האלטרנטיבה האולטימטיבית והברורה מאליה, לפחות תהיה עניין הרבה יותר מוכר ומקובל בציבור. עם זאת, בכל פעם שאני מוציאה אותה יחד עם אביזרים נלווים אני נתקלת במבטים תמהים וסקרניים. למעשה, זה קורה כל כך הרבה שיש לי כבר נאום קטן מוכן והסברים ב"שלוף":

נוזל לסיגריה אלקטרונית

בדרך כלל, אלה שלא מעשנים ולא עישנו בחייהם משתכנעים מיד. סביר מאוד להניח שהם כבר הגיעו 90 אחוז משוכנעים מלכתחילה. עם אלה שמעשנים, במיוחד לאורך שנים, השיחה בדרך כלל הולכת למקומות קצת שונים כמו "אבל זה לא אותו דבר", "עדיף כבר לנסות להפסיק לגמרי", "אני בחיים לא הייתי מסוגל להחליף עשן באדים" ועוד כל מני אמרות שלמען האמת – גם אני אמרתי בעבר, לפני שניסיתי. אני באמת לא חושבת שזה יכול להתאים לכולם.

אני מניחה שיש רמות שונות של תלות בסיגריה ויייתכן שתלות עמוקה מאוד עלולה להקשות יותר (למרות שתמיד יהיו אלה שיגידו שהכל בראש וכולם יכולים להצליח, מה שכנראה נכון למדי אבל הדרך לחשיבה הזו והאמונה בה היא עוד גורם שאין לכולם וצריך לקחת בחשבון). עם זאת, הרבה אנשים שחשבו כמוני, כולל אותי כמובן, גילו שהשד לא כל כך נורא, בלשון המעטה. כמו שאומרים, הכל עניין של הרגל ולא רק שמתרגלים, לדעתי עם הזמן מרגישים שזה אפילו עדיף ויותר נחמד ויש לזה את הקסם של זה. כיף מסוג אחר, אבל עדיין יכול להיות כיף.

לא תמיד אני במצב רוח המתאים להעמיק בדיונים על הרגלי העישון שלי, אבל כשאני כן, אני יכולה לפתח שיחות שלמות ומורכבות בנושא ולרדת לרזולוציות של מה הם המחירים הכי טובים שבהם אפשר למצוא נוזל לסיגריה אלקטרונית והיכן, כמה כסף אפשר לחסוך, מה הם הטעמים הכי אהובים ומוצלחים ואיך זה מרגיש להיות במקומות ציבוריים בלי להסריח את עצמך וסביבתך. אה וכמובן, השיפור הבריאותי, הנשימתי ובכושר הגופני שניכר לא הרבה זמן אחרי החלפת הסיגריה הרגילה בסיגריה אלקטרונית.

מה שאני תמיד מקפידה לעשות, בין אם יש לי מצב רוח לפתח שיחות עם זרים סקרנים ובין אם לא – זה להמליץ בחום. תמיד זורקת כדרך אגב ששווה לנסות. כי למה לא בעצם? לא מפסידים הרבה מלנסות אבל בהחלט יכולים להפסיד די הרבה מלא לנסות ולהמשיך להכניס לריאות שלנו עשן מזיק שמהווה מפגע גם לסביבתנו ולאנשים הקרובים לנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *