על יחסים וכלבים

אילו סוגי גדרות שונים קיימים לכלבים

כלב היא החיה שאולי הכי קרובה אל האדם. יש בני אדם אשר מטפלים בחיית מחמד בצורה מסורה כאילו הם היו חלק בלתי נפרד מן המשפחה כולה, וכאשר חיית מחמד מגיעה אל מותה הדבר יכול להיות מאוד לא פשוט לעיכול ולהוביל אל צער רב.

הדרך שבה מעניקים את הטיפול הכי ראוי לחיה כמו כלב מאפשרת לחיות לצידה למשך כמה שיותר שנים, אשר במהלכן מפתחים קשר אמיץ שבו חולקים את הרגעים הכי חשובים של החיים עם לא אחרת מאשר חיה שהיא כלב שנאמן לבעליו ומפתח רגשות אף הוא ככל שהימים ביחד עוברים.

ציוד לבעלי חיים פופולארי בבתים רבים ואחד מן העזרים שמשמשים בעלי כלבים רבים הוא גדר לכלב, כאשר ישנם סוגים רבים ושונים של גדרות שאותן בוחרים לפי פרמטרים נבחרים.
גדרות לכלבים

גדר המיועדת לגורים

הגדר מהסוג הראשון היא למעשה גדר אשר מיועדת לשימוש בעיקר עם גורי כלבים. בשלבים הראשונים של החיים שלהם הכלבים עדיין אינם ממושמעים ואינם מכירים את החוקים של הבית, לכן, כדי שלמור על הגור מפני פגע כאשר לא נמצאים בסביבה יכולים הניח את הגור בגדר אשר סובבת אותו ושומרת עליו מפני ניסיון של בריחה.

יותר מידי אנשים מצאו את עצמם מחפשים אחרי גור שברח לו מהבית כאשר השער היה פתוח, ולכן הוספה של גדר גורים שכזו מאפשרת לו להיות בחצר וליהנות מן האוויר הצח של יום נעים מבלי שתהיה סכנה כזו שבה לא מוצאים את הגור.

בוחרים גדר לפי הגודל

הגדר אשר מיועדת עבור גורים היא כזו אשר מגיעה בגדלים וגובה משתנים. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי ישנם גורים של כלבים מסוג קטן ובינוני וישנם גורים של כלבים אשר משויכים אל גזעים גדולים וענקיים. ישנה חשיבות רבה לבחירה של גדר אשר מתאימה אל הגודל של הגור מכיוון שכך הגור לא יוכל לקפץ לו ביתר קלות אל מעבר לגדר ובכך לפספס את כל הרעיון הזה של תיחום וסגירה של המקום שבו הוא נמצא עד אשר יבין מה מותר ומה אסור.

גדר לסימון תחום המחיה – חשמלית

כאשר רוצים ללמד כל סוג של כלב את האזורים שבהם הוא יכול לטייל בצורה בטוחה יכולים לטרוח ולסגור בכל פעם את השער של הבית ולקוות שאף אחד לא ישכח את זו הדרך החוצה סגורה, ומצד שני יכולים לקשור את הכלב עם רצועה שהיא סוג של פתרון שיכול להיות יעיל אבל לא באותה המידה שבה גדר אלקטרונית יעילה.

גדר מסוג זה אשר נקראת גם גדר חשמלית, היא גדר וירטואלית למעשה שבה מרכיבים על הצוואר את הרצועה עם החלק שבו יש חיישן אשר קורא את הסימנים של הגדר הוירטואלי שבנויה מהצבה של מתקנים קטנים באזורים שאותם רוצים לתחום לתנועה חופשית ואסורה. ברגע בו הכלב יוצא מהאזור המותר החיישן קולט זאת במהרה ומעביר זרם סטטי שמלמד את הכלב היכן להתקדם והיכן לעצור אחרי כמה שלבים של ניסיון וטעייה.

פתרון עדיף על קשירה

יש כאלה אשר ירגישו שלא בנוח עם האפשרות שהכלב שלהם יקבל זרם שכזה בצוואר שכן זו תחושה לא נעימה, אבל אם שוקלים את היתרונות העצומים לנגד החיסרון הזמני הזה מבינים כי התקנה של גדר אלקטרונית לכלב היא אפשרות שמביאה לכלב מרחב נהדר לפעולה, מבלי שיהיה חשש כי הוא יברח מהחצר או יתקדם אל עבר מקום שבו לא מעוניינים שכלב יהיה כמו אזור של צמחייה מטופחת או האזור של הדירה עצמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *