בודקים הערכת שווי תכשיטים עתיקים ומופתעים לטובה

אולי קיבלת שרשרת עתיקה מאמך לקראת יום החתונה, שרשרת שבבוא העת גם תעבירי לבתך. מבלי לדעת זאת, ייתכן שאת נושאת תכשיט עתיק ששוויו רב. כדי לוודא את העניין, כדאי לפנות למעריכי אומנות מקצועיים אשר יוכלו לבדוק את העניין לעומק, צעד אחר צעד, ואולי לגלות שמדובר בתכשיט מהמאה ה-19 ואף לפני כן.

דברים שכדאי לדעת על הערכת שווי התכשיטים

מומחים אשר עוסקים בעניין הערכת שווי תכשיטים עתיקים בודקים פרמטרים שונים:

  • על פי הרכב המתכות שמהן עשויים התכשיטים יכולה להעיד על התקופה שבה ייצרו את התכשיטים האלה.
  • את גילם של אבני החן קובעים לפי דרך הליטוש שלהן, כפי שהייתה נהוגה בעבר.
  • צורת החותמת – במקרים מסוימים נושאים התכשיטים חותמות מיוחדות, או שהחותמות עצמן עוברות בין היורשים מדור לדור. כך או כך, צורת החותמת, הכיתוב שעליה והחומרים שמהם היא עשויה – אלה פרמטרים שיכולים להעיד על גילה הנוכחי.
  • מצבו של התכשיט – מקצוענים העוסקים בהערכתם של תכשיטים עתיקים יכולים לקבוע את עד כמה התכשיט נהרס לאורך השנים והאם המתכות המרכיבות אותו עברו תהליך של חמצון.
  • אופנת העיצוב – מעריכי תכשיטי אומנות מקצועיים מכירים את צו האופנה של מאות עברו. בהתאם לכך הם יכולים לקבוע את התקופה שבה נוצרו תכשיטים אלה.
  • הערכת שעונים – זהו תחום נוסף בהערכת שווי התכשיטים. במקרה זה יזהו אנשי המקצוע את סוג השעון וינסו להעריך את השווי שלו.

diamond-1839031__3401

גילינו אוצר, מה עושים?

נניח שהתמזל מזלכם ולאחר הערכת שווי תכשיטים עתיקים מדוקדקת גיליתם שהם באמת שווים כסף רב. כעת, ההחלטה נתונה בידכם. ניתן, כמובן, להשאיר את הפריט היקר אצלכם. אחרי הכול, מדובר בתכשיט שעובר אליכם מדור לדור, ואתם מעוניינים לשמור על המסורת המשפחתית. מצד שני, אתם יכולים למכור את התכשיטים ולנצל את הכסף לטובתכם. כך למשל, אתם יכולים לסגור חובות או הלוואות שלקחתם, או לצאת לחופשה בחו"ל שתמיד חלמתם עליה. כמו כן, ניתן להשקיע את הכסף ברכישת דירה יוקרתית בשכונה שתמיד רציתם או לרכוש רכב גדול ומשפחתי. נוסף על כך, אינכם מוכרחים להחליט כבר עכשיו מה תעשו בכסף. תוכלו, למשל, להפקיד אותו בתוכנית חיסכון ולקבל על חשבונו רווחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *