רבים מאתנו חלמו למצוא אוצר בילדותם. כילדים, השתתפנו רבות במשחקי "חפש את המטמון" כאשר אנו עוקבים אחר מפות אוצר מומצאות ומגלים, לשמחתנו, "אוצרות" כמו קופסה גדולה של קרמבו או אבנים צבעוניות. אבל לפעמים, חלומות ילדות הופכים למציאות, ואתם אכן יכולים לגלות אוצר אם רק תשימו לב לתמונות שתלויות על קיר הבית. אם יש ברשותכם תמונה אשר עוברת מדור לדור, כדאי לשים לב. ייתכן שמדובר בתמונה עתיקה ששווה הרבה.

לחדי העין שבין המקצוענים

הערכת אומנות מתבצעת על ידי בעלי מקצוע מומחים המכירים את הסגנונות האומנותיים שהיו נהוגים בתקופות קדומות יותר. ההערכה המקצועית מתבצעת בכמה שלבים:

מה צריך לדעת כדי להפוך לשמאי אומנות

לא כל ציור שאתם מוצאים במחסן אכן בעל ערך, אבל אם ידועה לכם ההיסטוריה שלו, כדאי לבדוק את העניין עם מומחים. רק אנשים אשר מבינים באומנות ויודעים לזהות כל ציור לתקופותיו, יכולים לבצע הערכת אומנות. כדי לדעת לעשות זאת יש צורך להתעניין באומנות וללמוד נושאים רבים באופן עצמאי, אך בישראל, בדומה למדינות אחרות בעולם, קיימת אפשרות להשתתף בקורס שמאות אומנות. קורס זה מעניק את הכלים הדרושים שבאמצעותם יכולים הבוגרים שלו להעריך חפצים עתיקים.

מה לומדים בקורס שמאות אומנות?

בקורס עצמו נחשפים הסטודנטים למגוון רחב של נושאים. כך למשל, הם לומדים על סגנונות אומנות שונים מתקופות קודמות, כמו גם על אומנות ישראלית קלסית ואומנות מודרנית. נוסף על כך, הם לומדים להעריך לא רק ציורים, אלא גם פריטים עתיקים אחרים כמו שטיחים, כלי זכוכית או שעונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *