בשנות ה-90 חלה קפיצה בטכנולוגיה המשמשת את עולם העסקים, מאז אנו עדים כל הזמן להתקדמות עצומה שחלה בעולם זה. אחת הדוגמאות המובהקות ביותר להתקדמות שחלה בעולם זה היא בתחום מערכות המידע. השם הכולל שניתן לכך היא מערכת ERP (Enterprise Resource Planning System) מערכת לתכנון משאבי הארגון. זוהי מערכת שעוזרת לנו לשלוט בנתוני הארגון ולהפיק מהן תובנות. ישנן הרבה מערכותERP  הקיימות בשוק וניתן להתאימן לכל עסק קטן כגדול. כל מחלקה בעסק יכולה לפעול עם מערכת ERP  ואנו צריכים להיות מודעים לכך. אחת ממערכות הERP  המובילות ביותר היא מערכת SAP. מדובר במערכת מצוינת העונה על צרכי הלקוח ומאפשרת לו לקבל תובנות לגבי מצבו הכספי. SAP  היא חברה ענקית וככזאת הפיתוחים שלה עומדים בחזית הטכנולוגית בתחום מערכות המידע.

מדוע לא ניתן להסתדר היום ללא ERP?

כל עסק הרוצה להצליח כיום חייב להטמיע מערכת ERP, מערכות אלו עוזרות לנו לקבל תובנות בזמן אמת בנוגע לעסק שלנו וכך יכולת קבלת ההחלטות שלנו משתפרת פלאים. לא משנה כמה אדם מסוים הוא חכם, הוא לא יוכל בחיים להתחרות עם מערכות הERP  ולקבל החלטות בדומה למערכת. לכן מערכות אלו הן כה הכרחיות בכל עסק ולכן הן כה עוזרות לנו. קשה לתאר כיצד היה נראה העולם כיום ללא מערכות ERP  ואין ספק כי מדובר בחידוש מרענן העוזר לנו לנהל את עסקינו בצורה חכמה ולייעל את יכולות קבלת ההחלטות שלנו במידה ניכרת. ספק אם עסק יכול לשרוד ללא מערכת ERP ועלינו לקחת זאת בחשבון אם אנחנו מנהלים של עסק מסוים או בעלים של עסק.

תוכנת הנהלת חשבונות – דוגמא להטמעת מערכת ERP

תוכנת הנהלת חשבונות היא דוגמא למערכת ERP  המקלה על חיינו בצורה ניכרת. התוכנה עוזרת לנו לאסוף מידע על ההוצאות וההכנסות שלנו וכך לקבל החלטות הרבה יותר חכמות. זהו דבר חשוב ביותר אשר אנחנו צריכים להיות מודעים אליו. כל מחלקת הנהלת חשבונות חייבת שתהיה לה תוכנה לניהול החשבונות כי בעולם העסקים המודרני לא ניתן לקבל החלטות ללא תוכנה כזאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *