מה פשוט יותר מלארגן ולסדר חנות מכולת?

אמנם טכנית מדובר על עבודה רבה, אבל ארגון החנות ותכנון המקום של כל מוצר עשוי להראות לאנשים רבים כמו משהו פשוט שאין הרבה מה להשקיע בו או לחשוב עליו. אבל מציאות החיים שלנו מוכיחה שהמחשבה הזו בטעות יסודה. כי בתקופה בה קיימת תחרות עיקשת בין חנויות ונותני שירות, כל אחד מאתנו חייב לשאוף למצוינות. כי רק כך הוא ימשיך להיות קיים ואף בולט על פני השטח. רק כך החנות שלו תזמין אליה פנימה לקוחות, ותביא לכך שהם יבצעו קניות משמעותיות בחנות.
מה תפקידו של מעצב בחנות מכולת?
מעצב מכולת הוא איש מקצוע ששייך לתחום התכנון והעיצוב. תפקידו הוא לעצב את החלל שעומד בפניו, ולמצוא מקום מתאים לכל אחד מהחפצים או השימושים הנדרשים. כאשר מעצב מוכשר ומקצועי מקבל את העבודה לידיו, הוא עתיד לשדרג בצורה משמעותית את השטח, ולמצות אותו. וזאת הודות למספר נקודות:
ניצול מקסימלי – מעצב מכולות מומחה ינצל את השטח בצורה מקסימלית. כולנו יודעים ששטח בישראל שווה הרבה מאוד, ואי אפשר להתפשר על בזבוז של מטרים ואפילו ס"מ. כי בכל חנות אנחנו רוצים לנצל את שטח המכירה באופן מקסימלי, ולהבטיח כי אנחנו ממצים את החלל לשימוש מוצלח.
חווית הלקוח – במהלך תכנון חנות מכולת אנחנו תמיד נשים את הלקוח במרכז. ומדוע? כי מה שחשוב לנו זה להבטיח כי תהיה לו חווית קניות נעימה וטובה. כזו שתעזור לו להחליט לרכוש מוצרים ולחזור אל החנות לקניות חוזרות. כאשר החנות נעימה ונוחה, ומאפשר לקונים לערוך קניות בכיף, הדבר עתיד להגדיל מכירות.
קו קופות – אחד האזורים הרגישים בכל חנות מכולת הוא קו הקופות. זה אזור שאנחנו רוצים למנוע ממנו מראה עמוס או תחושה של לחץ וצפיפות. יחד עם זאת חשוב לנו להציג באזור זה מוצרים מסוימים שאולי הלקוח יחליט דווקא לקראת התשלום לקחת אותם. היות שכך ישים מעצב מכולות דגש רב על האזור הזה, ויעצב אותו באופן מוצלח לפי הנתונים.
למידע נוסף על עיצוב מינימרקטים לחצו כאן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *